МОЖЛИВОСТІ, УСПАДКОВАНІ ВІД WINDOWS XP PROFESSIONAL

Тепер розглянемо нові засоби, що з’явилися в складі ОС Windows XP Professional і включені в Windows Server 2003. Потрібно відзначити, що в Windows Server 2003 не підтримуються дві специфічні технології Windows XP: швидке перемикання користувачів і функція відновлення системи. Крім того, відсутня програма обміну миттєвими повідомленнями Windows Messenger. Поточну версію для Windows XP можна вільно завантажити з вебсайта Microsoft і використати на серверних платформах.

Віддалений доступ до робочого стола

Служби терміналів, Terminal Services, що колись входили в самостійний продукт, Windows NT 4.0 Terminal Edition, є стандартним компонентом серверних версій Windows 2000 і дозволяють клієнтам Windows for Workgroups, Windows 9x, Windows NT 3.51 і 4.0 і Windows 2000 Professional, а також Windows-терміналам віддалено (у локальній мережі або по комутирують лініям, що) виконувати 16- і 32-розрядні додатки на серверах Windows 2000, або адмініструвати їх. В Windows XP Professional є одно користувальницька версія служб терміналів. Засіб Remote Desktop дозволяє віддалено підключитися до комп’ютера й використати всі його можливості. Також реалізований засіб Remote Assistance, що по запиті користувача дозволяє вилученому експертові (зі служби підтримки Microsoft або просто гарному знайомому) спостерігати все, що відбувається на екрані вашого комп’ютера, вести з вами діалог і при необхідності самому виконувати потрібні дії. Обоє засоби є в Windows Server 2003, причому в режимі Remote Desktop дозволені дві одночасні сесії. Для використання цих засобів на комп’ютері з Windows Server 2003 сам Terminal Server установлювати не потрібно.

Відкіт драйверів

Ця можливість дозволяє практично ліквідувати одне із самих головних джерел нестабільності системи – наслідку установки нового драйвера пристрою. Якщо система перестала нормально працювати або завантажуватися, ви з легкістю можете завантажити попередню, робочу конфігурацію.

Відновлення системи

Модифікований засіб відновлення системи – Automated System Recovery (ASR), дозволяє повернути систему «до життя» у дуже важких випадках. На жаль, утиліта Backup не може записувати дані безпосередньо на змінний носій типу приводу дисків CD-R і CD-RW.

Запис на диски CD-R і CD-RW

Убудована підтримка пристроїв запису на диски CD-R і CD-RW дозволяє легким рухом руки зберігати критичні дані великого обсягу й створювати архіви. При цьому застосовуються розповсюджені стандарти, що дозволяє використати записані диски на інших комп’ютерах і пристроях. Потрібно тільки пам’ятати про те, що в системах Windows Server 2003 служба запису на носії такого типу за замовчуванням виключена.

Підтримка ZIP-архівів

Тепер, щоб працювати з архівами у форматі ZIP, зовсім не потрібно ставити в систему программу-архіватор – система може працювати з архівами як зі звичайними папками, переглядаючи їх або записуючи в них інформацію.

Вбудований брандмауер (Internet Connection Firewall)

Користувачі Windows Server 2003 у невеликій мережі можуть відгородити себе від небезпечних вторгнень із Інтернету за допомогою простого, але діючого брандмауера, що дозволяє убезпечити комп’ютер від хакерских атак.

Вбудований мережний міст (Network Bridge)

При наявності декількох мережних адаптерів можна організувати програмний мережний міст, що поєднує кілька мережних сегментів в один сегмент, тобто в одну IP-підсіть.

Windows Media Player 9.0

Нова версія (у складі Windows XP поставляється WMP 8.0) програвача файлів мультимедиа дозволяє слухати й дивитися файли самих різних форматів, а також слухати потокові веб-радіостанції. Нові можливості – читання аудиодисків із записом на жорсткий диск і запис на диски CD-R і CD-RW (у форматі звичайного аудиокомпакт-диска) – роблять Windows Media Player ефективним засобом для створення власної фонотеки. Компанія Microsoft вирішила включити цю програму навіть у серверну ОС.

Спільне використання факсів

Користувачі мережі на базі Windows XP і Windows Server 2003 можуть користуватися факсимільним апаратом, підключеним до кожного з комп’ютерів. (В Windows 2000 не можна було робити факси загальними пристроями.) Факси можна й відправляти, і приймати.

Перенос користувальницьких настроювань

Однієї із проблем, що виникають при заміні комп’ютера або установці нової копії операційної системи, є перенос особистих файлів, настроювань робочого стола, поштових програм, файлів cookie і обраних сторінок і т.п. Програма-майстер File and State Migration Wizard, записана на дистрибутивному компакт-диску Windows XP, дозволяє імпортувати багато настроювань користувача із систем Windows 9x/ME, Windows NT 4.0, Windows 2000/XP і Windows Server 2003 і використати їх після установки нової системи. Крім того, є засіб міграції користувальницьких настроювань, User Settings Migration Tool, що представляє собою утиліти командного рядка, що виконують ті ж самі операції. Із системами Windows Server 2003 можна застосовувати обоє засобу, але в дистрибутиві системи присутня тільки User Settings Migration Tool.

Визначення діючих групових політик (Resultant Set of Policy, RSo)

При роботі в домені, де для адміністрування користувачів застосовуються різні групові політики, виникають складності з визначенням результуючих параметрів безпеки з урахуванням спадкування й ієрархії політик, організації підрозділів у домені й подібних факторів. Оснащення Resultant Set of Policy дозволяє спростити роботу із груповими політиками, їхнє планування й налагодження. У середовищі оснащення Active Directory Users and Computers її можна запускати у двох режимах: режим планування дозволяє моделювати поводження будь-яких користувачів у будь-якому контейнері, а режим ведення журналу можливий лише для конкретного користувача на конкретному комп’ютері.

Довідка й підтримка (Help and Support Center)

Довідкова служба в Windows Server 2003 названа Центром довідки й підтримки, оскільки в сполученні із засобом Remote Assistance і при наявності підключення до Інтернету вона перетворюється в потужний засіб пошуку необхідної інформації як на локальному комп’ютері, так і в базі знань Microsoft Knowledge Base, а також одержання допомоги від вилучених користувачів або професіоналів. Однак при цьому не потрібно забувати про те, що дуже багато додаткових відомостей перебуває в довідках конкретних утиліт і оснащень, і варто також дивитися довідку в кожній програмі або оснащенні.

Попередня стаття
Наступна стаття