Настроювання X

X (для X Window System) є серцевиною графічного інтерфейсу Linux, на якій базуються всі графічні оточення, що входять у комплект Linux-Mandrake (KDE, GNOME, AfterStep, WindowMaker). У цьому розділі Drak спробує автоматично настроїти X.

Дуже рідко, коли йому це не вдається. Єдиною причиною цього може бути дуже старе встаткування. У випадку успіху він автоматично запустить X з доступним найкращим дозволом для даного розміру монітора! Після цього з’явиться вікно, і вас запитають, чи бачите ви його.

При відповіді Так, Drak запитає потім, чи хочете ви запускати X відразу при завантаженні (boot-up): це дасть вам можливість відразу запускати графічний інтерфейс при завантаженні системи.

Може, однак, виявитися, що перша спроба виявиться невдалою (екран занадто малий, зрушать уліво або вправо). От чому, навіть якщо X коректно стартує, Drak запитає вас, чи влаштовує вас настроювання, і запропонує змінити її, вивівши список коректних режимів, які він зміг знайти, і попросить вибрати один з них.

Установка тепер завершена, і ваша система Linux повинна бути готова до використання. Можна стартувати Linux або Windows, що вам більше подобається, як тільки комп’ютер знову завантажиться. Для доступу до Windows на вашій новій системі Linux, по запиті LILO boot: натисніть клавішу TAB щоб побачити варіанти вибору.

Для запуску Linux можна просто нажати клавішу Enter, оскільки тепер це установка за замовчуванням. Для входу в Windows, просто надрукуйте Windows. Обрана вами система стартує автоматично. Це застосовано, якщо ви вибрали Linux як умовна система при установці LILO.

Попередня стаття
Наступна стаття