РОБОТА В МЕРЕЖІ

Linux підтримує два базових мережних протоколи UNIX: TCP/IP і UUCP. TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) є безліч мережних парадигм, що дозволяють системам по усьому світі зв’язуватися по єдиній мережі, відомої як Internet. За допомогою Linux, TCP/IP і підключення до мережі ви можете спілкуватися з користувачами й машинами всього Internet через електронну пошту, новини USENET, передачу файлів FTP і т.п. В Internet багато машин під Linux.

Більшість мереж TCP/IP використають Ethernet, як фізичний транспортний засіб. Linux підтримує багато популярних карт Ethernet і інтерфейси. Однак, оскільки не в усіх є будинку плата Ethernet, Linux також підтримує SLIP (Serial Line Internet Protocol), що дозволяє зв’язуватися з Internet через модем. Для використання SLIP ви повинні мати доступ до SLIP-сервера, машині пов’язаної з мережею й, що забезпечує вам вхід в Internet. Багато фірм і університети надають SLIP-сервіс. Якщо ваш Linux має Ethernet і модем, ви можете зконфігурувати систему як SLIP-сервер для інших хостів.

NFS (Network File System) дозволяє вам використати файли разом з іншими машинами мережі. FTP (File Transfer Protocol) дозволяє передавати файли між машинами. Інші додатки включають sendmail – систему передачі й одержання електронної пошти з використанням протоколу SMTP; базовану на протоколі NNTP, системі електронних новин типу C-News і INN; telnet, rlogin і rsh – дозволяють увійти й виконати команди на інших машинах мережі; finger – дозволяє одержувати інформацію про інших користувачів Internet. Фігурально виражаючись – існують тонни різних додатків для протоколу TCP/IP. Повний спектр різних програм для читання пошти й новин існує в Linux, це, наприклад: elm, pine, rn, nn і tin. Система забезпечує стандартний програмний інтерфейс, тому будь-яка програма, що використає TCP/IP, може бути легко перенесена на Linux. X-сервер Linux також підтримує TCP/IP, дозволяючи відображати виконувані на інших машинах прикладні програми на вашому дисплеї.

UUCP (UNIX-to-UNIX Copy) – найстарший механізм передачі файлів, електронної пошти й електронних новин між UNIX-машинами. Класично, UUCP-машини зв’язуються один з одним по телефонних лініях через модем, але UUCP може використати як транспортний засіб і зв’язок по TCP/IP. Якщо у вас немає доступу по TCP/IP або SLIP-сервера, ви можете зконфігурувати свою систему так, щоб посилати й одержувати файли й електронну пошту з використанням UUCP.

Попередня стаття
Наступна стаття