ВСТАНОВЛЕННЯ ЧЕРЕЗ DRAK

Drak – це нова програма для установки Linux-Mandrake. Це значний крок у порівнянні зі старою програмою установки: у неї повністю графічний інтерфейс, вона дуже проста у використанні й дозволяє повернутися в будь-який момент на попередні кроки установки, навіть пропонує характер установки залежно від вашого досвіду.

Drak підтримує «вибір тем». Якщо вам не подобається тема, використовувана за замовчуванням, ви завжди можете неї перемінити, нажавши на одну із трьох панелей унизу ліворуч. Ви можете робити це в будь-який момент у процесі установки.

Ліворуч ви бачите різні етапи установки. У міру просування, деякі етапи деякі з них будуть недоступні. Якщо вони доступні, вони будуть виділятися при русі по них курсору миші. Кнопки, що відповідають різним етапам, можуть також мати різні кольори:

  • червоний: ця фаза установки ще не проводилася;
  • жовтогарячий: це кольори етапу, що зараз здійснюється;
  • зелений: цей етап установки вже здійснений, одна ніщо не заважає вам повернутися до нього.

Дійсне керівництво припускає, що ви здійснюєте крок за кроком стандартну установку, як це представлено на знімках екрана. Перший крок складається у виборі мови. Як тільки ви вибрали мову, ви автоматично перейдете до наступного етапу.

Клас установки

Після вибору типу установки, Drak запитає вас, який клас установки вам потрібний.

Дане керівництво зосереджує на класі установки Рекомендовано! Якщо ви вибираєте інший клас, то це очевидно означає, що у вас уже є досвід роботи з Linux, і ви здатні пройти через різні розділи установки, не користуючись допомогою даного керівництва.

Настроювання SCSI

Після вибору класу установки Drak постарається визначити пристрій SCSI PCI на вашій системі. Якщо такий пристрій буде знайдено, Drak автоматично встановить необхідний драйвер.

Установка або відновлення

Текст підказки говорить сам за себе: ви захочете вибрати Установку для установки Linux на вашій машині вперше (або переустановлення поверх уже зробленої установки), або Відновлення для відновлення попередньої версії Linux-Mandrake.

Настроювання клавіатури

Тут Drak також підбере для вас підходячу клавіатуру (залежно від мови, що ви вибрали). Однак ви не зобов’язані користуватися клавіатурою, що відповідає обраній мові.

Або, якщо ви говорите англійською мовою й живете у Квебеці, те виявитеся в аналогічній ситуації. В обох випадках вам треба буде повернутися до цього кроку й вибрати клавіатуру зі списку.

Усе, що вам потрібно зробити – це вибрати правильну клавіатуру зі списку, що з’явився перед вами.

Вибір крапок монтування

Тепер ви повинні визначити в Drak, куди будуть монтуватися різні розділи жорстких дисків. У режимі Рекомендується звичайно нічого робити не доводиться. Якщо у вас є тільки розділ Windows, його розмір буде автоматично змінений, і обидва розділи – Linux і swap будуть створені й відформатовані. Інакше, якщо у вас є кілька розділів Linux, те побачите на екрані вікно.

Розділи Linux підсвічуються червоним. Повинен бути ще зелений розділ для swap. Вам треба просто вибрати (червоний) розділ, кликнувши мишкою – праворуч у вікні з’явиться меню, у якому ви виберете Крапку монтування. вікно, Що З’явилося потім, запитає вас, куди цей розділ монтувати, і запропонує як умовчання, що вам і потрібно. Якщо вам потрібно кілька крапок монтування, просто повторите операцію кілька разів, але тут ми не будемо про це говорити: якщо у вас на диску дійсно є кілька розділів, то це значить, що ви й так знайомі з основами.

Настроювання годин

Ви можете настроїти годинники відповідно до годинного пояса, у якому перебуваєте. Тут ви можете вибрати годинний пояс, у якому перебуваєте.

Пароль адміністратора

Це найбільш критичне місце для безпеки вашої системи Linux: ви будете вводити пароль root. root – це адміністратор системи, і тільки він має право робити відновлення, заводити користувачів, змінювати всю конфігурацію системи й інше. Коротше, він може робити все. Тому ви повинні вибрати пароль, що важко відгадати. Drak скаже вам, якщо пароль занадто легкий. Як показано, можна відмовитися від уведення пароля, але настійно рекомендуємо ввести його.

Пароль треба буде набрати двічі – помилка при наборі може створити проблему, коли ви не зможете неї відтворити при вході в систему.

Заклад користувача

Тепер ви повинні завести нового, непривілейованого користувача системи. На відміну від root, що є адміністратором, цей користувач не має повноважень міняти що-небудь, крім своїх власних файлів і своєї конфігурації.

Треба завести, щонайменше, користувача для самого себе, і це те, із чого варто почати: хоча й дуже зручно щодня входити в систему в якості root, але це й небезпечно. Найменша помилка може означати, що ваша система більше не зможе працювати.

Насамперед, треба ввести дійсне ім’я користувача. Це, звичайно, не обов’язково, ви можете вводити все, що хочете. Drak. Потім візьме перше уведене вами слово й перенесе його в поле Ім’я користувача. Це те ім’я, що ви будете використати для входу в систему. Звичайно, ви можете його змінити. Потім потрібно ввести пароль. Звичайно, пароль непривілейованого користувача не так критичний, як пароль root з погляду безпеки, але це не причина зневажати ним – зрештою, це ваші файли.

Після того, як ви натиснете на Завести користувача, можна заводити наступних, скільки вам потрібно. Коли ви заведете всіх необхідних користувачів, виберіть Готово.

Установка LILO

LILO (LInux LOader) є початковим завантажником для Linux. Цей етап звичайно повністю автоматизований. Дійсно, Drak проаналізує завантажувальний сектор диска й буде діяти залежно від того, що він там знайде:

  • якщо він знайде завантажувальний сектор Windows, то замінить його на завантажувальний сектор LILO, щоб можна було запустити Linux або Windows;
  • якщо він знайде завантажувальний сектор LILO, він замінить його на новий;

У випадку сумнівів Drak запитає вас, де ви хочете встановити LILO.

При використанні System Commander, відповідайте Перший сектор завантажувального розділу. Якщо хочете використати LILO замість System Commander для запуску машини, виберіть Перший сектор пристрою (MBR).

Попередня стаття
Наступна стаття