ПОЧАТОК ІНСТАЛЯЦІЇ

Настройте свій BIOS

BIOS використається для завантаження комп’ютера. Зокрема, вона використається для пошуку пристрою, на якому розміщена операційна система й для її запуску. Вона також використається для початкового настроювання встаткування.

Поява технології plug&n&play і її широке поширення означає, що всі сучасні BIOS можуть ініціалізовувати ці пристрої, але все-таки вам треба попросити їх зробити це.

Зміна установок вашого BIOS звичайно виробляється натисканням клавіші DEL під час запуску. На жаль, є багато різних різновидів BIOS, і кожна з них пропонує свою технологію, так що має бути з’ясувати, яка застосовується на вашому PC. Коли ви ввійшли в BIOS, звичайно потрібна нам опція називається PNP OS installed. Установите цю опцію в No: BIOS після цього ініціалізує всі пристрої plug&n&play, і це допоможе Linux розпізнати деякі пристрої на вашій машині, з якими він міг сам не впоратися.

Якщо ваш BIOS дозволяє завантажуватися з CD-ROM, і ви хочете виконати стандартну установку Linux-Mandrake, то ви можете також установити ваш BIOS на завантаження з CDROM до пошуку жорсткого диска.

Підготовка до інсталяції

Всі необхідні програми перебувають у каталозі lnx4win на CDROM.

Треба запустити програму install.bat, що встановить файли необхідні для роботи Lnx4Win.Після чого з’явиться вікно.

Натисніть клавішу. Програма попросить увести букву, що позначає ваш пристрій CDROM, разом з буквою, що відповідає пристрою, на яке ви хочете встановити Lnx4Win (C: або інше). Після одержання цієї інформації програма завершить роботу. Після цього ми тепер можемо запустити програму настроювання – Setup для Lnx4Win.

Запуск установки

Скрипт для запуску установки як і раніше перебуває в каталозі lnx4win на CD-ROM і називається setup.bat. Після запуску скрипту ви повинні побачити вікно.

Тепер треба вирішити, скільки місця ви відводите системі Linux-Mandrake у розділі, що був зазначений скрипту інсталяції. Дані задаються в MB. Linux Native показує, скільки місця резервується під дані Linux-Mandrake; виберіть із запасом, оскільки відведене вами місце повинне бути здатне, умістити файлову систему, а також самі файли й ваші власні дані. Для вашої відомості, повна установка займає більше 1.1 GB, а розмір створюваного файлу не може перевищувати GB. Linux swap показує розмір файлу для свопінгу. Можете скористатися правилом, відповідно до якого треба відвести 64 MB, якщо у вас не більше 64 MB RAM, інакше розмір файлу повинен бути дорівнює розміру RAM.

Є ще три параметри:

  • Create boot menu: при активації цього параметра (що рекомендується), Lnx4Win модифікує ваш файл config.sys так, щоб при завантаженні Windows ви могли вибрати, що завантажувати – Windows або Linux-Mandrake; буде створена резервна копія вашого старого config.sys, з назвою config.mdk
  • Warn on exit: при активації цього параметра у випадку будь-якої спроби стартувати Linux-Mandrake буде з’являтися попередження
  • Create desktop shortcut: при активації цього параметра на вашому робочому столі буде розміщена іконка, що дозволяє безпосередньо завантажувати Linux-Mandrake

Всі файли створені, ваша система Linux-Mandrake тепер готова до завантаження.

Починаючи із цього місця, установка буде проводитися так само, як і звичайна установка, так що переходите до глави, що описує установку за допомогою Drak.

Зворотна процедура – деінсталяція – дуже проста: треба просто стартувати скрипт uninstall.bat, як звичайно, з каталогу lnx4win на CDROM. Однак скрипт не видалить настановний каталог, це треба буде зробити вручну. Ім’я каталогу – lnx4win і розташований він на тім пристрої, на якому ви встановлювали Lnx4Win.

Попередня стаття
Наступна стаття