Криптовалютний словник: основні терміни, з якими стикається кожен трейдер та інвестор
Криптовалюта BTC (Bitcoin), DOT (Polkadot) та інші цифрові монети не зможуть принести вам прибутку, якщо спочатку ви не ознайомитеся з термінологією сфери та її тонкощами. Самих криптопонять існує безліч. Тому в цій статті вони поділені на категорії для більш простого сприйняття. Крипто-терміни включають такі розділи: криптовалюта, блокчейн, майнінг, трейдинг.
Словник з криптовалюти
- Альткоїн – поняття, до якого входять всі цифрові активи, що з’явилися на ринку після Біткоїна. Наприклад, монета Солана, Ріпл та ін.
- Біткоін (Bitcoin) – перша та головна криптовалюта ринку, яку випустили у 2009 році. Автор або група розробників приховані під псевдонімом Сатоші Накамото.
- Криптовалюта – цифрові активи та платіжна система, яка використовує криптографію для шифрування записів. SOL валюта та інша крипта побудовані на технології розподіленого реєстру – блокчейні.
- Стейблкоїн – токен із фіксованою ціною. Як правило, курс таких монет прив’язаний до долара.
- Токен – цифровий актив, який відноситься до конкретного проєкту та випущений на базі крипти. SOL coin, XRP – це приклади токенів.
Крипто-терміни по блокчейну
- Адреса.
Набір символів, які застосовуються в блокчейні, щоб позначити певний гаманець або смарт-контракт. За допомогою адреси можна переводити та отримувати монети всередині мережі.
- Блок.
Записи транзакцій у криптомережі, які були оброблені та підтверджені майнерами.
- Блокчейн.
У словнику криптовалютних термінів це одно з головних понять. Блокчейн – розподілений реєстр, що складається з ланцюжка блоків, де кожен містить записи транзакцій. Послідовність блоків не можна змінити або видалити.
- Гаманець.
Програма або пристрій для зберігання крипти. Завдяки гаманцю можна отримати доступ до активів, переказувати їх, здійснювати оплати та ін.
- Ключ.
Набір символів, який відкриває доступ до криптогаманця. Ключі можуть бути публічними (для перегляду вмісту гаманця кожним бажаючим) та приватними (для витрачання активів із гаманця).
- Смарт-контракт.
У криптовалюті термін смарт-контракту означає певний алгоритм, записаний у блокчейні.
- Транзакція.
Це операція у блокчейні. Приклад: переказ коштів між гаманцями або застосування розумного договору.
Криптовалютний словник з майнінгу
Насамперед важливо розібратися, що таке майнінг. Це процес пошуку блоку в блокчейні крипти. Майнери – користувачі та їх потужності для майнінгу. За знаходження блоку майнерам нараховується нагорода у вигляді криптовалюти. Що ще потрібно знати з криптовалютного словника:
- Майнінг-пул – об’єднання майнерів для колективного добування цифрових монет.
- Майнінг-ферма – кілька комп’ютерів, які об’єднані для добування крипти.
- Хмарний майнінг – вид майнінгу, при якому компанія купує обладнання для добування крипти та здає його в оренду дистанційно.
Ключові крипто-терміни з розділу трейдингу
- Бики.
Учасники ринку, які очікують, що у Solana графік або вартість інших монет продемонструє підвищення, за рахунок чого вони купують крипту або утримують для фіксації прибутку в майбутньому.
- Волатильність.
Показник коливання котирувань активу за певний час.
- Дамп.
Схема продажу великого обсягу криптовалюти, щоб обвалити її ціну.
- Кит.
Великий гравець на ринку, який має велику кількість монет. Це дозволяє киту маніпулювати вартістю крипти.
- Лонг або довга позиція.
В крипто-термінах це угода з купівлі монети та очікування зростання її курсу.
- Ведмеді.
Учасники ринку, які очікують падіння котирувань активу, щоб купити його за вигіднішою вартістю або для гри на зниження.
- Памп.
Схема навмисного завищення курсу крипти. Часто памп закінчується різким обвалом ціни, а прибуток від стратегії отримують переважно організатори пампа.
- HODL.
Купівля монети та її тривале зберігання в очікуванні зростання котирувань у майбутньому. Наприклад, якщо ви вірите, що курс Solana зросте, ви можете утримувати токен рік, 5 років і більше, виходячи з вашої стратегії.
- Хом’як.
Це новачок, який через паніку та емоції приймає помилкові рішення.
- Шорт чи коротка позиція.
Угода, коли користувач позичає активи у біржі під заставу своїх монет, відразу продає їх і очікує падіння вартості. Після зниження ціни трейдер зможе купити таку ж кількість монет, яку він брав у борг, але дешевше, і повернути біржі борг.