Чому ноутбук перегрівається: причини та як цьому запобігти

Часті перегріви ноутбука свідчать про збої в його роботі, і цей симптом не можна ігнорувати, адже він спричиняє уповільнення продуктивності пристрою та прискорює зношення батареї. Чому ноутбук перегрівається та що з цим можна зробити, розповідає розповідає фахівець сервісного центру Фулкартридж.

Зовнішні ознаки перегріву ноутбука

Найочевидніший ознака підвищеної температури всередині пристрою — гарячий корпус, а також:

  1. гаряче повітря, що виходить з вентиляційних отворів;
  2. посилений шум вентиляторів навіть при незначному навантаженні;
  3. уповільнення роботи ноутбука або його раптові перезавантаження;
  4. артефакти на екрані (смуги, мерехтіння) через перегрів відеокарти;
  5. легкий запах перегрітого пластику тощо.

Яка температура в ноутбука нормальна?

У нормі температура компонентів ПК не повинна перевищувати 50–70°C при стандартному навантаженні. Під час виконання енергоємних процесів температура процесора може підніматися до 85–90°C — це допустимо, якщо навантаження короткочасне.

Температура понад 95°C – це критичний рівень, який однозначно призводить до зниження продуктивності або навіть аварійного вимкнення комп’ютера, адже таким чином система запобігає фізичному пошкодженню компонентів.

Основні причини перегріву ноутбука

Найчастіше ноутбуки перегріваються через те, що користувач ігнорує необхідність щорічної профілактики. Вона включає очищення від пилу, заміну термопасти та комплексну діагностику компонентів. Після таких процедур система охолодження працює на повну потужність, що дозволяє процесору, відеокарті та оперативній пам’яті розкрити весь потенціал.

Якщо ж навіть після чищення перегріви не зникають, напевне, їх провокує одна з цих ситуацій:

  • Надмірне навантаження – запуск потужного програмного забезпечення, яке перевищує можливості ноутбука, багато зайвих браузерних вкладок, фонових процесів, згорнутих додатків тощо;
  • Блокуються вентиляційні отвори, наприклад, ноутбук стоїть на м’якій поверхні;
  • Вихід з ладу системи охолодження: несправність вентилятора, термодатчика або радіатора.
  • Віруси та приховані програми-майнери: шкідливе ПЗ, яке навантажує процесор і відеокарту навіть у фоновому режимі.
  • Були внесені зміни в стандартні налаштування BIOS, наприклад, змінювалася тактова частота процесора або напруга живлення компонентів.

Що робити, коли ноутбук перегрівається?

По-перше, уникайте перелічених вище причин перегріву: проводьте щорічну профілактику, не перевантажуйте офісний комп’ютер потужними іграми, користуйтеся ноутбуком на твердій поверхні, перевірте правильність налаштувань системи та протестуйте її на наявність вірусів. Окрім того, ви можете:

  • Оновити систему охолодження: якщо дозволяє конструкція ноутбука, замінити вентилятори на більш потужні або оновити застарілий радіатор.
  • Використовувати під час роботи на ноуті якісну охолоджувальну підставку з потужними кулерами;
  • Увімкнути енергоощадний режим. У Windows це можна зробити в розділі Параметри → Система → Живлення та сплячий режим (треба обрати режим «Економія енергії»).

Якщо ви провели чистку ноутбука та дотримуєтеся всіх правил експлуатації, але перегріви не зникають, зверніться в професійний СЦ для проведення детальної діагностики, виявлення кореня несправності та виконання необхідного ремонту.

По матеріалам сайту https://fullcartridge.com.ua/uk/remont-noutbukov/chistka-noutbuka-i-zamena-termopasty/

Попередня стаття