Шрифт

Шрифт це повний набір знаків одного розміру й стилю накреслення.

Існує велика кількість шрифтів, використовуваних у комп’ютерах.

Шрифти для принтерів бувають вбудовані, що й завантажуються. Вбудовані зберігаються в постійній пам’яті принтера (див. Шрифтової картридж), завжди готові до використання.  Шрифти, що завантажуються, працюють через оперативну пам’ять машини, займають пам’ять і ресурси процесора, їх кількість обмежена лише наявністю відповідних програм.

Існує кілька технологій створення й використання, що завантажуються шрифтів. Традиційна технологія полягає в тому, що в програмі описується кожний символ шрифту за допомогою крапок. Ця програма, називана драйвером шрифту, при печатці викликає відповідний драйвер.

Технологія Truetype (True — точний, Type — шрифт) заснована на математичному описі кожного символу й обчисленні конкретної конфігурації при кожнім виконанні. Технологія Truetype вимагає значних ресурсів, але зате дає чудова якість; включена в систему Windows починаючи з версії 3.1.

Фірми Apple і Ares розробили технологію, що дозволяє одержати 4 млрд шрифтів для комп’ютерів фірми Apple. Технологія, включена в операційну систему System 8, заснована на базові (прямому й курсивному) накресленнях, з яких користувач може створювати практично будь-який шрифт. Істотне досягнення даної технології — невеликий обсяг необхідної пам’яті — 260 Кбайт дискової пам’яті для базового накреслення й 4 Кбайт для конкретного шрифту. Користувач може не тільки створювати шрифти, але й вибирати їх із заздалегідь створених стандартних.

Попередня стаття
Наступна стаття