Автоматична установка Windows Server 2003

Будь хто, хто вже встиг провести установку Windows Server 2003 хоча б на один з комп’ютерів, напевно вже переконався, що процедура істотно спростилася навіть у порівнянні з Windows 2000. Проте, процес все-таки займає біля години, і якщо він проходить в інтерактивному режимі, то користувач, що робить установку, протягом цього часу повинен відповідати на запити системи й уводити різноманітні дані (наприклад, ключі від продукту, найменування підприємства або організації, пароль адміністратора й т.д.). Зрозуміло, вам хотілося б спростити й автоматизувати цей процес. Однак засобу автоматизації розгортання, такі як SMS і RIS, не завжди застосовні, та й призначені вони в основному для великих підприємств і організацій.

Що стосується невеликих локальних мереж і домашніх користувачів, то в цьому випадку оптимальним є використання утиліти Setup Manager (Setupmgr.exe), яку можна знайти на дистрибутивному компакт-диску у файлі Deploy.cab. Ця утиліта дозволяє вам підготувати інсталяційний сценарій, що містить визначені відповіді на всі питання, що задають у процесі інсталяції таких операційних систем, як Windows 2000, Windows XP і Windows Server 2003. Якщо той самий процес потрібно повторити більше 5 разів, то таке рішення є вдалим.

Щоб запустити програму Setup Manager, необхідно працювати під керуванням Windows 2000 або Windows XP. Докладна інформація про використання цієї утиліти, форматах створюваних нею файлів відповідей, а також розходженнях в автоматизованій установці Windows XP і продуктів із сімейства Windows Server 2003 утримується у файлі довідкової системи з ім’ям Deploy.chm, можна знайти на дистрибутивному компакт-диску в каталозі \Support\Tools у файлі Deploy.cab.

При використанні утиліти Setup Manager варто планувати автоматичні інсталяції ще на етапі визначення й тестування еталонної конфігурації. Ретельно документуйте кожну особливість і кожну модифікацію. Це дозволить згодом установити автоматичний вибір відповідних опцій у ході інсталяції. Не варто використати цей метод, якщо вам потрібно організувати систему з подвійним або множинним завантаженням, тому що автоматична процедура інсталяції, як правило, стирає інші ОС. Якщо вам потрібна система з подвійним завантаженням, проводите інсталяцію Windows Server 2003 в інтерактивному режимі.

Попередня стаття
Наступна стаття