Текстова фаза процедури установки
Нижче коротко описані кроки по безпосередній установці системи, що виконуються в текстовому режимі:
- Щоб почати установку Windows Server 2003, програма Setup у першу чергу завантажує саму операційну систему з дистрибутивного компакт-диску. Windows Server 2003 приймає керування й виконує розпізнавання встановлених на комп’ютері апаратних засобів. Про те, що система початку завантажуватися з компакт-диску, свідчить появу на екрані наступного повідомлення: Setup is inspecting your computer’s hardware configuration.
- Наступні екрани, виведені програмою Setup, нагадують роботу в текстовому режимі MS-DOS. Однак нехай ця зовнішня подібність не вводить вас в оману, оскільки вже ця частина процесу установки виконується під управлінням ядра Windows Server 2003, хоча й у текстовому режимі. Що стосується користувальницького інтерфейсу даної програми, то він надзвичайно простий: щоб виділити потрібну опцію зі списку пропонованих, користуйтеся клавішами переміщення курсору; для вибору необхідної опції використається клавіша , а для завершення роботи програми Setup без установки Windows Server 2003 – клавіша .
Уже на цих ранніх етапах текстової фази інсталяції програма Windows Server 2003 Setup може відображати повідомлення про помилки. Зокрема, такі ситуації виникають при використанні нестандартного встаткування. Наприклад, якщо на вашому комп’ютері встановлений нестандартний SCSI- або RAID-контролер, то програма Setup може відобразити повідомлення про помилку (no disk devices can be found).
У цьому випадку вам належить переконатися в тім, що встановлений контролер є сумісним із продуктами із сімейства Windows Server 2003. Якщо це так, то необхідно одержати драйвер, розроблений фірмою-виробником, і скопіювати його на дискету перед запуском програми Setup. Зробивши це, запустите програму Setup і дочекайтеся, коли в нижній частині екрана з’явиться рядок: Press F6 to install a third-party SCSI or RAID driver… Натисніть клавішу і, коли програма Setup запропонує вам вставити в дисковід дискету із драйвером, виконаєте цю операцію й далі додержуйтеся інструкцій, що з’являється на екрані.
Схожим образом варто діяти й у тому випадку, коли виробник вашого комп’ютера надає нестандартну версію рівня апаратних абстракцій (Hardware Abstraction Layer, HAL). Як правило, виробник поставляє такі файли на дискетах або інших носіях разом з комп’ютером. На ранніх етапах установки дочекайтеся, коли в нижній частині екрана з’явиться рядок із пропозицією нажати клавішу для установки нестандартного драйвера SCSI або RAID. Однак, у цьому випадку, для установки нестандартної версії HAL варто нажати клавішу . Виберіть зі списку потрібну опцію, вставте дискету із драйвером, коли буде запропоновано, і далі додержуйтеся інструкцій, виведеним програмою Setup.
3.Програма Setup відображає на екрані ліцензійна угода, що користувач повинен прочитати. У випадку незгоди з умовами ліцензійної угоди користувач може нажати клавішу , і програма Setup завершить роботу без установки Windows Server 2003.
- Далі програма Setup виконує пошук уже існуючих на комп’ютері інсталяцій Windows Server 2003. Якщо такі версії будуть виявлені, програма Setup запропонує користувачеві наступні варіанти дій: відновити існуючу інсталяцію (якщо вона ушкоджена), виконати нову інсталяцію або завершити роботу без установки Windows Server 2003.
- Якщо встановлені версії Windows Server 2003 на комп’ютері не виявлений або користувач вибрав опцію нової інсталяції, то програма Setup відобразить список розділів, уже наявних на жорсткому диску. Користувачеві буде запропоновано вибрати розділ для інсталяції із числа вже існуючих, видалити один з наявних розділів, щоб створити нові розділи на основі простору, що звільнилося, або (при наявності достатнього обсягу вільного простору, що не належить жодному розділу) створити новий розділ. Якщо обрано один з існуючих розділів, програма установки запропонує на вибір користувача наступні варіанти:
- форматувати розділ з використанням файлової системи FAT
- форматувати розділ з використанням файлової системи NTFS
- перетворити існуючу файлову систему до формату NTFS
- залишити існуючу файлову систему без змін
- Знову створювані розділи підлягають обов’язковому форматуванню, і в цьому випадку користувач має можливість вибору файлової системи. Якщо обрано опцію перетворення роздягнула до формату NTFS, то фактичне перетворення буде виконано при наступному перезавантаженні системи. Необхідно відзначити, що конфігуруванню розділів на жорсткому диску варто приділити увагу заздалегідь.
- Далі програма Setup виконує перевірку наявних у системі дисків, що, як правило, не займає багато часу. По завершенні перевірки дисків програма Setup копіює на жорсткий диск інші файли, які будуть потрібні для завершальної, графічної фази інсталяції. Цей етап досить тривалий у часі. Копіювання файлів виробляється вибірково, відповідно до даних, отриманими при розпізнаванні апаратних засобів комп’ютера. Завершивши копіювання, Setup ініциалізує конфігурацію й перезавантажує комп’ютер.
Після перезавантаження почнеться графічна фаза програми установки, що докладніше буде розглянута в наступному розділі.