НОВІ МОЖЛИВОСТІ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ СИСТЕМИ

Системи Windows Server 2003 можуть установлюватися як відновлення вже існуючих систем зі збереженням інстальованого програмного забезпечення, настроювань користувачів, системи й служб. Забезпечується відновлення майже всіх серверних версій Windows, починаючи з Windows NT 4.0 Server (SP 5.0 і вище).

Системи сімейства Windows Server 2003 пропонують всі серверні можливості ОС Windows 2000 Server, включаючи зовсім нові засоби, реалізовані на обновленому ядрі ОС Windows XP з урахуванням зрослих вимог до надійності й безпеки систем і даних. Можна виділити кілька позицій, які ставилися при розробці лінійки систем Windows Server 2003.

Простота керування й зниження загальної вартості володіння. Для рішення цього завдання в Windows Server 2003 використані багато рішень, що пройшли обкатування в попередніх системах Microsoft, наприклад, користувальницький інтерфейс, консоль керування ММС (Microsoft Management Console), розвинені засоби вилученого адміністрування, установки й видалення програм і убудованої діагностики процесу завантаження. Спрощено й автоматизований сам процес інсталяції системи.

Системи Windows Server 2003 у сполученні із клієнтами, що працюють під керуванням Windows 2000 і Windows XP Professional, реалізують можливості технології IntelliMirror, що поєднує в собі розвинені засоби адміністрування:

  • централізоване адміністрування корпоративної мережі з використанням шаблонів політик безпеки й Active Directory; при цьому використаються як «старі» групові політики, що працюють і в середовищі Windows 2000, так і «нові», що вимагають доменів на базі Windows Server 2003
  • керування інсталяцією, відновленням, відновленням і видаленням програмних продуктів
  • підтримка робочої конфігурації (документів, додатків і настроювань системи) для мобільних користувачів
  • вилучена інсталяція операційної системи із сервера, що спрощує заміну або підключення комп’ютерів

Підвищення надійності й захищеності систем. Захищеність інформації забезпечується завдяки використанню модифікованої файлової системи NTFS 5.0, що шифрує файлової системи (EFS), комунікаційних протоколів, що дозволяють створювати закриті віртуальні приватні мережі (VPN), протоколу аутентификації Kerberos (у доменах Active Directory) і технологій керування доступом, таких як смарт-карти.

Сімейство Windows Server 2003 забезпечує кращу підтримку існуючих додатків і драйверів у порівнянні з Windows 2000. Системи мають значно розширений список сумісних апаратних пристроїв. Підтримуються пристрої нового покоління: комп’ютери з можливостями керування харчуванням, шини AGP, USB і IEEE 1394, DVD-диски, адаптери ATM, кабельні модеми й т.д.

У системах мінімізована необхідність перезавантаження (після додавань протоколів або нових пристроїв), підвищена надійність драйверів пристроїв і передбачена можливість «відкоту» до попередньої версії драйвера, використається нова служба Windows Installer, що визначає вимоги до процесу інсталяції програмних продуктів. Для запуску застарілих програм можна також використати майстер сумісності Program Compatibility Wizard.

Компанія Microsoft провела цілий ряд заходів, спрямованих на поліпшення захищеності своїх продуктів, особливо при їхній роботі у відкритому мережному середовищі – зокрема, в Інтернеті. У результаті багато можливостей систем за замовчуванням виключені, тобто недоступні для зловмисників. У першу чергу це ставиться до служб Інтернету (Internet Information Services) і програмам Internet Explorer і Outlook Express. Щоб дозволити «активний» код і виконання дій з боку клієнтів, адміністратор повинен почати певну послідовність усвідомлених дій, за які вже він буде нести відповідальність. Таким чином, неконтрольований доступ до інформації й системи стає значно менш імовірним.

У системах Windows Server 2003 використається традиційне для лінійки Windows NT/2000 багатозадачное виконання додатків, забезпечується масштабована підтримка пам’яті й процесорів, служба індексування прискорює пошук інформації на локальних дисках. Використання кластерів і підтримка ОЗУ великого обсягу дозволяють створювати високопродуктивні платформи для критично важливих завдань.

Попередня стаття
Наступна стаття