Soundbase

Велика колекція фотографій вимагає використання менеджера зображень, і з достатком музики так само непросто впоратися класичному програвачу. Виникає потреба в спеціальних інструментах, що дозволяють працювати зі звуковими файлами, як з єдиною бібліотекою.

Компактна програма Soundbase має досить серйозні інструменти систематизації музики. Утиліта не вимагає установки в системі, досить запустити модуль, що виконується. Бази даних і списки відтворення Soundbase будуть створюватися в тій же директорії, де лежить Exe-файл.

До складу Soundbase не входять кодеки, однак, завдяки підтримці технології Microsoft Directshow, програма може відтворювати всі музичні формати, на які в системі встановлені модулі декодування.

Під час першого запуску додатка Soundbase пропонується додати нові композиції в бібліотеку. Досить указати вашу папку з музикою, і вона буде відразу оброблена. Усі знайдені альбоми додаються на ліву бокову панель Soundbase. За замовчуванням показується обкладинка диска й основні дані EXIF. Картинка показується тільки в тому випадку, якщо є присутньою у папці зі звуковими файлами. Завантажити її з інтернету в цей момент не можна. Перегляд списку альбомів у Soundbase можливий у трьох варіантах – таблиця, мініатюри й детальний вид. Як тільки ви вибираєте якийсь альбом, в основній частині вікна Soundbase виводиться список композицій. Ви можете додавати їх у список відтворення. Якщо це робити з панелі альбомів, то додаються відразу всі пісні.

Після старту відтворення музики можна перемкнутися в режим програвача. Він значно лаконічніше основного вікна Soundbase, будучи позбавленим усього непотрібного, що не відноситься до керування прослуховуванням композицій.

Програвач Soundbase містить список відтворення, обкладинку диска. У нижній частині вікна показується ім’я виконавця, назва альбому. Є присутнім частотний індикатор відтворення. Втім, можна використовувати менш радикальне рішення. Є можливість показу програвача у вигляді панелі. Вона розташовується у верхній частині вікна й називається header. Крім того, у Soundbase пропонується спеціальна панель player, яка містить, крім основних інструментів, эквалайзер (10 смуг).

Усі відтворені композиції заносяться в журнал. Його можна проглядатися як звичайний плейлист. Він піддається редагуванню. Ви можете видаляти окремі композиції.

До складу Soundbase включений потужний редактор тегів. Він може працювати в пакетному режимі. Є можливість завантаження тегів з інтернету. У Soundbase підтримуються чотири різні джерела – мережних ресурсів. Ви можете здійснювати пошук по імені виконавці й за назвою альбому. Тут же ви можете міняти нумерацію пісень, регістр тегів, задавати рейтинг альбомам і багато чого іншого.

Ще один сервісний інструмент Soundbase – редактор обкладинок альбомів. Програма виявляє графічні файли в папці з музикою й виводить їхній список. Ви вибираєте з них обкладинку альбому. Мережні можливості Soundbase теж багаті. Пошук картинок може вестися на п’яти різних ресурсах.

В окремій вкладці панелі редактору показуються тексти композицій. Дивно, що опцій завантаження текстів з інтернету тут не спостерігається.

Soundbase являє собою музичну бібліотеку, доповнену непоганим редактором тегів і обкладинок альбомів. Завдяки наявності режиму програвача, під час прослуховування музики можна відволіктися від досить мудрого інтерфейсу додатка Soundbase.
Попередня стаття
Наступна стаття