FastPictureViewer
Щоб подивитися на комп’ютері фотографії, не потрібний складний програмний продукт. Менеджери зображень застосовуються у випадку наявності великих обсягів матеріалу на жорсткому диску. У такому випадку вже потрібна систематизація, інакше знайти потрібне фото стає проблематичним. Але якщо подібних труднощів не виникає, то для перегляду зображень можна використовувати більш прості продукти.
Більшість подібних додатків містять браузер мініатюр. Ви можете не просто відкривати й розглядати одне фото, а переходити на показ умісту всієї папки. Браузер мініатюр присутній в більшості програм для перегляду зображень і сприймається як звичне явище.
Однак його доцільність сьогодні викликає сумніви. Незважаючи на те, що, м’яко кажучи, не прийнято рівнятися на стандартні компоненти Windows, які ніколи не були зразками ергономіки, браузера мініатюр в утиліті перегляду зображень і факсів не було за всіх часів. І це, насправді, розумно.
Провідник, що є стандартним файловим менеджером Windows, прекрасно працює з мініатюрами. Вони створюються не тільки для зображень, але й для папок, що містять картинки. Ви можете перемикатися в режим діафільму – уже знімається половина проблем, іноді сторонній додаток навіть не потрібний. Фактично, окрема програма потрібна тільки для того, щоб показати фото на повний екран, насолодитися кожним його пікселем. А для цього (як уже, напевно, стало ясно) браузер мініатюр не потрібний.
FastPictureViewer саме є програмою, можливості якої обмежуються відкриттям окремих зображень і показом їх або у вікні, або на повному екрані. Оформлення робочого вікна стилізоване під Windows Vista.
Крім самої фотографії, на екрані FastPictureViewer відображається її гістограма й метадані EXIF. Для цього використовуються незалежні напівпрозорі панелі. При наведенні на них покажчика миші прозорість стає нульовою.
Повноекранний режим називається «кіоском». Дійсно, ховаються не всі елементи інтерфейсу FastPictureViewer, залишається нижній рядок статусу, він ж – меню додатка. Перемикання між реальним розміром і прив’язкою до границь екрана здійснюється однією клавішею, а не двома, як в інших програмах.
Ще одне елегантне рішення FastPictureViewer – можливість тимчасового збільшення масштабу за допомогою правої кнопки миші. Поки кнопка втримується, картинка наближена. За замовчуванням використовується значення 300%. Аматори розглядати фотографії винятково в реальному масштабі можуть змінити в настроюваннях значення параметра на 100%. Натискається права кнопка миші – оцінюється різкість об’єктива, розглядаються шуми. Пошук, із практичної точки зору, але захоплююче для фотографа заняття.
У FastPictureViewer Ви можете регулювати обсяг використовуваної пам’яті під кожне зображення й попередньо завантажувати наступний документ у папці. Це дозволяє показувати його моментально після переходу, однак і збільшує вимоги до оперативної пам’яті. Втім, можливості сучасних комп’ютерів набагато вище системних вимог FastPictureViewer, тому турбуватися в даному питанні не про що.
У FastPictureViewer допускається використання системи керування кольором. Вона сильно сповільнює відкриття зображень, однак, у випадку використання унікальних колірних профілів, відмінних від srgb, дозволяє досягти більш точної передачі кольору.
Є засоби інтеграції із зовнішніми додатками, що дозволяють додавати до фотографій кольорові мітки. Наприклад, можна використовувати для цих цілей Adobe Lightroom.
Довідка по всіх гарячих клавішах FastPictureViewer викликається за допомогою клавіші F1. Зручно, ефективно. Однаково текстову документацію ніхто не читає, а отут усе коротко й наочно. Навіть відсутність перекладу на російську мову не бентежить.