Svpeg

Призначення програми Svpeg – пакетна обробка фотографій. Досить часто виникає необхідність у примітивному коректуванні, яке повинно бути зроблене над десятком або сотнею знімків. Наприклад, необхідно підготувати фотографії для публікації в Мережі. Досить лише зменшити їхній лінійний розмір і стиснути в JPEG з використанням високих значень компресії. Найбільш популярні програми для пакетної обробки зображень найчастіше мають одну неприємну хворобу – цифрове ожиріння. Тим більше, до спеціальних утиліт рідко доходить справа. В усіх на вустах універсальні програми, наприклад, Acdsee Photo Manager або Adobe Lightroom. Їхнє використання для простих завдань виглядає справжнім марнотратством. Справа стосується й системних ресурсів і фінансів. Досить проста утиліта Svpeg, яка до всього іншого, може без проблем запускатися з мобільних носіїв.

Svpeg підтримує чотири графічні формати – JPEG, BMP, PNG і TGA. Ви можете відкривати зображення кожного із цих типів і зберігати, використовуючи чотири типи даних.

У правій частині робочого вікна додатка Svpeg перебуває панель перегляду поточного зображення. Вона виконана не зовсім зручно – порушуються пропорції кадра. Картинка завжди прив’язується до обох сторін панелі, ніяк не враховуючи співвідношення сторін.

Крім перетворення форматів у Svpeg, підтримується кілька операцій над зображеннями. Ви можете міняти їхні лінійні розміри. Є установки, пов’язані із кратністю величин сторін. Однак ви можете вручну вводити значення, створюючи кінцеві документи довільного розміру.

У Svpeg допускається зміна глибини кольору. Є установки для зменшення розрядності й для її збільшення.

Нарешті, останній пункт – поворот зображень на 90 градусів. Деякі камери не мають вбудованого алгоритму відстеження положення пристрою, і всі фотографії записують із ландшафтною орієнтацією кадра. Отут й згодиться пакетний оброблювач Svpeg – потрібні документи треба повернути на 90 градусів.

Після завершення приготувань у Svpeg залишається нажати кнопку Apply, щоб запустити процес перетворення документів.
Попередня стаття
Наступна стаття