Складові технології криптовалют Monero (XMR) та Polygon (MATIC)

Незважаючи на свою популярність у цифровому середовищі, криптовалюта Polygon з однойменною блокчейн-платформою та актив Monero (XMR) мають різні технологічні складові. Вони представляють основу функціональності та особливостей кожної криптовалюти, що допомагає їм виконувати їхні задачі у сфері конфіденційних фінансів та масштабування додатків окремих блокчейнів.

Складові технології XMR (Monero)

Особливості, які користувач отримує, використовуючи цифровий актив, визначаються наступними технічними особливостями:

  • Кільцеві підписи (Ring Signatures).

Кільцеві підписи використовуються для забезпечення анонімності транзакцій. Вони дозволяють обраному користувачу підписувати транзакцію, але разом з цим у транзакції фіксуються додаткові підписи, що перешкоджає визначенню точного відправника та робить операцію з XMR coin анонімною.

  • Конфіденційні транзакції (Ring CT).

Ця технологія дозволяє приховувати суму транзакції при використанні монети Монеро. Вона забезпечує конфіденційність, роблячи суми платежів недоступними для зовнішнього контролю.

  • Примарні адреси (Stealth Addresses).

Кожен одержувач монети XMR має свою власну примарну адресу, яка генерується для кожної транзакції. Через це відстежити їх майже неможливо або це потребує великої кількості ресурсів, проте не буде гарантувати результату.

  • Техніка захисту від аналізу транзакцій (Dandelion++).

Ця техніка допомагає уникнути аналізу мережі шляхом відкладеного поширення інформації про транзакції.

Наведені особливості гарантують високий рівень конфіденційності операцій, через що популярність монети – висока, а курс XMR – продовжує зростати.

Складові технології Polygon (MATIC)

Монета MATIC, яка є складовою мережі для розширення Ethereum, має ряд своїх технічних особливостей:

  • Масштабні рішення.

Polygon пропонує різні технологічні рішення для масштабування мережі Ethereum. Серед них Plasma, zk-Rollups, Optimistic Rollups тощо. Вони дозволяють обробляти більше транзакцій з MATIC монетою та зменшують їхню вартість, навіть при використанні ЕТН.

  • Технологія мостів.

Polygon підтримує взаємодію з різними блокчейнами та мережами, надаючи можливість обміну активами між ними через мости, завдяки чому зручно використовувати як MATIC, так і іншу крипту.

  • Технологія Light Clients.

Використання цього підходу дозволяє користувачам швидко синхронізуватися з мережею та взаємодіяти з нею без необхідності завантажувати всю блокчейн-історію.

  • Мультичейність.

Polygon розвиває мультичейн-модель, що дозволяє створювати та взаємодіяти з різними підблокчейнами, кожен з яких може мати власні правила та функціональність.

Попередня стаття