Пейджерний зв’язок

Пейджерний зв’язок це алфавітно-цифрова система однобічного радіозв’язку.

На вузлі системи встановлюється радіопередавач на надвисоких частотах (СВЧ). Абоненти системи завжди носять із собою пристрій приймання повідомлень — пейджер.

Пейджер — це приймач із дисплеєм, на якім відображається повідомлення. Дисплей відтворює одну або кілька рядків. Розмір пейджера – із записну книжку, вага — не більш 100 г.

Для передачі повідомлення на пейджер необхідно знати номер телефону оператора системи пейджерного зв’язку й номер пейджера. Оператор, одержавши по телефону передане повідомлення, уводить його в комп’ютер, який посилає на пейджер алфавітно-цифрове радіоповідомлення. Пейджер запам’ятовує повідомлення й звуком сигналізує абонентові про його одержання. У цей час ведуться роботи зі створення двостороннього пейджерного зв’язку. Передавати повідомлення на вузол пейджерного зв’язку можна по комп’ютерній мережі.

На початок 1996 р. в усьому світі було більш 100 млн користувачів пейджерів. У цей час значення цього пристрою зменшилося у зв’язку з розвитком стільникового зв’язку. Іноді пейджерний зв’язок називається пейджинговим зв’язком.

Попередня стаття
Наступна стаття