Пакет OpenOffice.org

Що входить в OpenOffice.org?

Офісний набір OpenOffice.org 2.0 включають наступні компоненти.

Calc (електронна таблиця)

Calc – це модуль електронних таблиць OpenOffice.org (OOo), що дозволяє обробляти й візуалізувати табличні дані. В електронну таблицю можна вводити дані, звичайно числові, і потім маніпулювати цими даними для одержання певних результатів.

Calc має засоби аналізу, побудови діаграм і можливості прийняття рішень, очікувані від високоякісних електронних таблиць. Він включає більш ніж 300 функцій, у тому числі для фінансових, статистичних і математичних операцій. Менеджер Сценарію забезпечує аналіз за принципом “а що”, змінюючи деяких із цих даних і спостерігаючи отримані результати без необхідності повного повторного уведення інших даних. Calc здійснює побудову 2- і 3-мірних діаграм, які можуть бути убудовані в інші документи OpenOffice.org. Ви можете також працювати з робочими книгами Microsoft Excel і зберігати їх у форматі Excel. Calc може експортувати електронні таблиці в Adobe PDF й в HTML.

Impress (презентаційна графіка)

Impress – програма для роботи із презентаціями, що входить до складу офісного пакета OpenOffice.org. Impress – проста в освоєнні програма, що має дружелюбний інтерфейс, стандартні панелі інструментів і меню й дозволяє Вам створювати ефектні презентації. Ви можете створити слайди, які містять різні елементи, включаючи текст, маркіровані й нумеровані списки, таблиці, діаграми, зображення й інші графічні об’єкти. В Impress також входить засіб для перевірки орфографії, тезаурус, стилі тексту, привабливі стилі для тла й зручне довідкове меню.

Impress забезпечує всі загальні засоби подання мультимедіа, такі як спеціальні ефекти, анімація й засоби малювання. Він об’єднаний з розширеними графічними можливостями компонентів OpenOffice.org Draw й Math. Демонстрація слайдів може бути поверх того розширена спеціальними текстовими ефектами з Fontwork, а так само звуковими й відеокліпами. Impress сполучимо з форматом файлу Microsoft PowerPoint, і може також зберігати вашу роботу в численних графічних форматах, включаючи Macromedia Flash (SWF).

Draw (редактор векторної графіки)

Draw являє собою інструмент малювання в складі офісного пакета OpenOffice.org, що використає векторну графіку. Він містить ряд сервісів, що дозволяють швидко створювати всі види малюнків.

Draw інструмент векторного малювання, за допомогою якого можна виконувати все від простих діаграм або блок-схем до тривимірних художніх робіт. Його можливість Smart Connectors дозволяє Вам визначати ваші власні точки підключення. Ви можете використати Draw для створення малюнків для використання в кожному з інших компонентів OpenOffice.org, а також Ви можете створити вашу власну картинку й додати її в галерею. Draw може імпортувати графікові з багатьох розповсюджених форматів і зберігати її в більш ніж 20-ти форматах, включаючи PNG, HTML, PDF й Flash.

Можливості Draw досить великі й досконалі. Хоча він розроблений не для конкуренції із кращими графічними додатками, Draw все-таки має кращі можливості, чим більшість інструментів малювання, убудованих в офісні пакети.

Модуль Draw ідеально інтегрований у систему OpenOffice.org, що дозволяє здійснювати обмін малюнками між будь-якими модулями системи дуже просто. Наприклад, якщо ви створюєте малюнок в Draw, те легко можете використати його також у документі Writer за допомогою копіювання й вставки. Ви також можете працювати із графікою безпосередньо в модулях Writer й Impress, використовуючи підмножину функцій й інструментів з Draw.

Base (база даних)

Base забезпечує інструментальні засоби для щоденної роботи з базами даних у межах простого інтерфейсу. Він може створити й редагувати форми, звіти, запити, таблиці, подання й відносини, так щоб керування зв’язаною базою даних було майже таким же, як в інших популярних додатках баз даних. Base забезпечує багато нових можливостей, таких як можливість аналізувати й редагувати відносини зі схеми подання. Base включає HSQLDB як його заданий за замовчуванням механізм реляційної бази даних. Він може також використати dBASE, Microsoft Access, MySQL або Oracle, або будь-яку ODBC або JDBC сумісну базу даних. Base також забезпечує підтримку підмножини ANSI-92 SQL.

Math (редактор формул)

Math – редактор формул або рівнянь у складі офісного пакета OpenOffice.org. Ви можете використати його для створення складних рівнянь, які включають знаки або символи, не доступні в стандартних шрифтових наборах.

Поки він використається для створення формул в інших документах, таких як файли Writer й Impress, Math може також виступати як автономний інструмент. Ви можете зберегти формули в стандартному форматі Mathematical Markup Language (MathML) для включення у веб-сторінки й інші документи, створені не в OpenOffice.org.

Попередня стаття
Наступна стаття