si.Mail
Сьогодні важко здивувати кого-небудь новим поштовим клієнтом. Більшість користувачів давно зробили свій вибір, мають власні смаки й переваги. Крім того, більша частина аматорів електронної переписки зовсім не користуються спеціалізованими додатками.
Незважаючи на відсутність гострої необхідності в нових поштових клієнтах, на ринок регулярно виходять нові продукти. І деякі з них досить цікаві. Про одну таку програм й піде мова далі.
si.Mail – портативний поштовий клієнт. si.Mail не потрібно інсталювати в системі. Дистрибутив si.Mail являє собою архів, який розпаковується в будь-яку папку. Не важливо, жорсткий диск чи це або мобільний носій. Іншими словами, програму si.Mail можна завжди тягати із собою, запускати на комп’ютерах, де встановлена система Windows. Тобто, скрізь. Альтернативні системи – усе ще велика екзотика.
Під час першого запуску si.Mail пропонується створити профіль. Він захищається паролем. Це дозволяє, по-перше, застосовувати програму si.Mail в багатокористувацькому режимі. По-друге, підвищується безпека. Не страшно втратити flash-карту. Людина, нашедша її, однаково не запустить поштовий клієнт і не прочитає ваші приватні повідомлення. При створенні профілю у si.Mail можна вказувати довільну папку, де зберігати дані. За замовчуванням усе записується в директорію, де перебуває сам поштовий клієнт.
Слідом за створенням профілю у si.Mail пропонується ввести дані першого облікового запису. Спеціальної допомоги для популярних сервісів немає. Програма si.Mail підтримує захищені з’єднання SSL, без яких, наприклад, не можна було б працювати з Gmail.
Кожний профіль si.Mail може містити кілька ящиків. Вони мають незалежні структури папок, як це реалізоване, приміром, в The Bat!. На кожну папку можна призначити додатковий пароль. У сумі виходить просто бастіон захисту – поштовий клієнт si.Mail годитися для використання в екстремальних умовах.
Програма має російську мову інтерфейсу, переклад виконаний грамотно. За замовчуванням пропонується класична розкладка панелей, яка легко міняється зі спеціального списку, розташованого в правій частині головного меню.
Підтримується зміна тем оформлення. Вона поділена на дві частини – набір кнопок і зміна стилю. У дистрибутив si.Mail включений тільки один комплект картинок, а от стилів пропонується досить багато.
Крім електронної пошти, програма si.Mail вміє працювати з новинами RSS. Формально, ця функція реалізована за допомогою плагіна, але він включений у базовий комплект, і поштовий клієнт si.Mail споконвічно має подібну можливість.
За допомогою вкладок можна швидко перемикатися між режимами показу всіх і тільки вибраних ящиків. Так можна переглядати RSS стрічки, вкладені файли у вигляді окремого списку, без самих листів. Два додаткові методи угруповання дозволяють переглядати листи, згідно з категоріями (наприклад, тільки непрочитані), а також по даті (сьогодні, учора, на цьому тижні…).
Усі повідомлення у si.Mail за замовчуванням відкриваються в текстовому режимі. Так додатково підвищується безпека. Ви можете вручну перемкнутися на HTML. Використовується власний движок показу вмісту листів зі складним форматуванням. Він значно уступає поштовим клієнтам, що використовують компоненти Internet Explorer, але дещо все-таки показує, і це краще, чим нічого. Зате відсутня погроза нарватися на яку-небудь уразливість IE.
Програма si.Mail не має власного механізму боротьби зі спамом, однак дозволяє використовувати заголовки листів, що додаються сторонніми додатками. Фільтри в програмі si.Mail досить примітивні – ви створюєте папку, а потім указуєте умови, по яких у неї повинні міститися повідомлення. Програма si.Mail містить досить великий набір заздалегідь підготовлених фільтрів.
Редактор повідомлень у si.Mail підтримує створення листів у форматі HTML. І знову – тут не використовуються компоненти Internet Explorer, обходимося власними ресурсами. У цитуванні більша частина вихідного форматування губиться. Працює перевірка орфографії в міру набору тексту. Користі від неї мало, тому що в дистрибутив si.Mail включений тільки англійський словник. На офіційному сайті проекту si.Mail присутні ще кілька словників, але підтримки російської мови однаково немає. У повідомленнях можна використовувати користувацькі підписи. Вони створюються у вигляді простого тексту й уводяться в спеціальному діалоговім вікні програми si.Mail.
Функціональність поштового клієнта si.Mail перебуває на високому рівні й мало, чим уступає більш іменитим конкурентам. Безкоштовний статус робить продукт si.Mail досить привабливим рішенням у якості портативного рішення. Програма si.Mail споживає близько 30 мегабайт оперативної пам’яті, що дозволяє їй без проблем запускатися на будь-яких машинах, крім прадавніх музейних експонатів. Проблем зі швидкодією також не спостерігається – si.Mail дуже скромно витрачає системні ресурси, моментально озивається на дії користувача.