Gismeteo.Трей

Коли виникає необхідність довідатися погоду на найближчий час, то існує кілька шляхів. Наприклад, можна сісти біля радіоприймача, і після плин декількох годин очікування, рано або пізно почути заповітне пророцтво. Дуже «технологічне» рішення для двадцять перше століття. Другий варіант – телевізор. Деякі телеканали завжди показують у куті картинки поточну температуру. Оперативно, хоча даних явно обмаль. Третій варіант годиться для тих, у кого є у будинку комп’ютер і інтернет – можна зайти на сайт якого-небудь сервісу погоди, указати своє рідне місто й ознайомитися з усіма необхідними даними. Швидко, оперативно, хоча й вимагає деяких дій, які іноді видадуться просто катуванням, особливо зранку, коли ще не випита жодна чашка підбадьорливої кавг.

Цікаво, чому спроби заглянути в майбутнє, довідатися, яка там буде погода, називаються «прогнозом»? Це слово адже ні до чого не зобов’язує. Ну, помилилися, вибачите, що пішла злива тоді, коли горить жовта іконка сонця. Прогноз не збувся, на жаль. І не посперечаєшся адже. А якби справи метеорологічна називалися «пророкуванням», те й відповідальності було б більше. Невірно передвіщене? Значить шарлатанство. У середні століття б це загрожувало публічним спаленням на багатті, а сьогодні всі подібні казуси вирішуються в судах. Зручна термінологія дає деяку страховку сучасним шаманам, що спостерігають у наукових центрах за кішками й ластівками.

Отож, багато сервісів, що надають послуги із пророкування погоди, надають безкоштовні кошти зручного ознайомлення з даними. І нам приємно, і сайту реклама. І якщо кілька років тому назад подібними утилітами могли похвастатися тільки закордонні ресурси, те сьогодні й російськомовні сайти не відстають від світових тенденцій.

Одним із прикладів є Gismeteo. На сайті Gismeteo.Фан пропонується безліч нетрадиційних способів одержання зведень про прийдешню погоду. Прогнози вставляються в панелі для Internet Explorer і Mozilla Firefox, додаються виджетом в Opera. Є можливість перегляду погоди через бічну панель Windows Vista і Google Desktop, з діалогового вікна ICQ. Ще один, більш універсальний спосіб – це додавання повідомлення в системний лоток Windows.

Утиліта поставляється у двох варіантах – стандартному й портативному. У другому випадку досить розпакувати архів, а якщо програма перебуває на мобільному носії, то залишається запустити модуль, що виконується.

Після запуску додатка в системному лотку з’являється новий значок і відразу ж спливе підказка із пророкуванням погоди. За замовчуванням використовується Москва. Настроювання утиліти дозволяють увести інше місто. Зроблене це по розуму – у вигляді вибору елемента списку. У багатьох інших аналогічних програмах пропонується вводити код міста або додатково здійснювати пошук. Добре ще, якщо дана операція проводиться із самої утиліти, а то часом змушують лізти на сайт сервісу погоди. Тут же немає ніяких знущань, усе заради користувача.

У спливаючім вікні можна показувати тільки денну погоду або ще забігати в найближчу ніч. Прогноз на три дні викликається з контекстного меню значка в системному лотку. Відкривається браузер, установлений у системі за замовчуванням, і там завантажується сайт сервісу погоди. Контекстне меню містить досить багато пунктів, і всі вони ведуть на сайт сервісу.

Gismeteo.Трей – зручний засіб для перегляду поточної погоди. Для прогнозів програмою користуватися незручно. Вірніше, не видно переваг у відвідуванні контекстного меню утиліти перед відкриттям посилання, наприклад, із закладок браузера. Дії приблизно рівнозначні.
Попередня стаття
Наступна стаття