Filezilla

Використання Ftp-серверів сьогодні не можна назвати самим популярним засобом одержання файлів. На роль лідера, скоріше, претендують різні пірінгові мережі, особливо Bittorrent. Незважаючи на це, FTP залишається надійним засобом одержання файлів. Разом з тим, розвиваються й додатки, призначені для роботи із серверами даного типу.

Filezilla є безкоштовним Ftp-клієнтом, що має портативну версію. Про неї й піде мова далі. Під час установки Filezilla завжди задається питання про папку призначення. І за замовчуванням застосовується відносний шлях, що недвозначно має на увазі використання мобільного носія. На різних системах буква логічного диска може відрізнятися.

Filezilla має інтерфейс, що гнучко настроюється. Пропонується кілька варіантів розкладок панелей Filezilla. Підтримується зміна тем оформлення, причому дистрибутив Filezilla містить кілька стилів. Нарешті, ви можете показувати або приховувати кожну з основних панелей Ftp-клієнта. У їхнє число входить локальне й вилучене дерево каталогів, вікно завдань, журнал повідомлень.

У Filezilla е підтримка з’єднань по протоколах FTP і SFTP. Можливі безпечні SSL з’єднання. Програма Filezilla може працювати через HTTP або SOCKS4/5 проксі-сервери.

Мережа у Filezilla настроюється за допомогою майстра, що спрощує процедуру першого старту додатка. Кожний крок супроводжується докладним текстовим описом. У комбінації із грамотною русифікацією це дозволяє говорити про просте первинне конфігурування клієнта Filezilla. Ну а вуж увести ім’я сервера й, якщо потрібно, ім’я й пароль, під силу кожному, хто усвідомлено запускає FtpиКлієнт.

Filezilla є кросплатформовим додатком. Програма Filezilla має версії не тільки для Windows, але також для Linux і для Mac OS X.
Попередня стаття
Наступна стаття