Растрова графіка
Растрові графічні зображення формуються в процесі перетворення графічної інформації з аналогової форми в цифрову, наприклад, у процесі сканування існуючих на папері або фотоплівці малюнків і фотографій, при використанні цифрових фото- і відеокамер, при перегляді на комп’ютері телевізійних передач із використанням ТВ-тюнера і так далі.
Можна створити растрове графічне зображення й безпосередньо на комп’ютері з використанням графічного редактора, завантажити його з CD-ROM або Dvd-Rom-дисків або «скачати» з Інтернету.
Растрове зображення зберігається за допомогою крапок різного кольору (пікселів), які утворюють рядки й стовпці. Кожний піксель має певне положення й колір. Зберігання кожного пікселя вимагає певної кількості бітів інформації, яка залежить від кількості кольорів у зображенні.
Якість растрового зображення залежить від розміру зображення (кількості пікселів по горизонталі й вертикалі) і кількості кольорів, які можна задати для кожного пікселю.
Растрові графічні зображення багатокольорових фотографій і ілюстрацій одержують за допомогою сканера. Такі зображення звичайно мають великий розмір і велику глибину кольору (24 або 36 бітів на крапку). У результаті файли, що зберігають растрові зображення, мають великий інформаційний обсяг.
Растрові зображення дуже чутливі до масштабування (збільшення або зменшення). При зменшенні растрового зображення кілька сусідніх крапок перетворяться в одну, тому губиться розрізнення дрібних деталей зображення. При збільшенні зображення збільшується розмір кожної крапки й з’являється східчастий ефект, який можна побачити неозброєним оком.