MS Project: Початок роботи з новим проектом
Створення нового проекту
Першими кроками при створенні календарного плану є: запуск нового плану проекту, визначення початкової або кінцевої дати проекту, а також уведення загальних відомостей про проект.
Починаючи новий проект в Microsoft Project, можна ввести або початкову, або кінцеву дату проекту, але не обидві. Рекомендується вводити тільки початкову дату проекту, а кінцева дата буде розрахована в Microsoft Project після введення й планування завдань.
Якщо проект повинен бути завершений до певної дати, слід увести тільки кінцеву дату проекту. Первісне планування слід виконувати з кінцевої дати, щоб визначити дату, коли необхідно почати проект. Якщо відома найкраща початкова дата й робота почата, більш ефективно виконувати планування з початкової дати.
1. Натисніть кнопку Створити. Кнопка Створити може бути тимчасово схована. Вона може не відображатися, якщо для відображення всіх кнопок недостатньо місця. Натисніть кнопку Параметри панелей інструментів, а потім натисніть кнопку Створити.
2. У меню Проект виберіть команду Відомості про проект. Уведіть або виберіть початкову або кінцеву дату проекту й натисніть кнопку OK.
3. Натисніть кнопку Зберегти.
4. У поле Ім’я файлу введіть ім’я проекту, а потім натисніть кнопку Зберегти.
Початкову або кінцеву дату можна змінити, вибравши команду Відомості про проект у меню Проект.
Крім того, для швидкого створення нового проекту може бути використана бічна область Визначення проекту. На панелі інструментів Консультант натисніть кнопку Завдання й клацніть посилання Визначення проекту. Додержуйтеся інструкцій у бічній області.
Уведення ключових відомостей про проект
У кожному проекті втримується унікальний набір компонентів: мета проекту, певні завдання, а також особи, їх виконуючі. Щоб пам’ятати всі важливі відомості і їх взаємозв’язок, слід уводити дані про проект і звертатися до них при необхідності.
5. У меню Файл виберіть команду Властивості й відкрийте вкладку Документ.
6. Уведіть будь-які відомості про проект, наприклад, укажіть осіб, які будуть їм управляти й звістки файл проекту, опишіть мета проекту, відомі обмеження й уведіть інші загальні зауваження про проект.
7. Натисніть кнопку OK.
Щоб знайти не відображувані команди меню, клацніть стрільцеві в нижньому рядку меню. З’являться всі команди даного меню. Меню також можна розгорнути, двічі клацнувши його кнопкою миші.
Настроювання календаря проекту
Календар проекту можна змінювати, щоб відображати робочі дні й годинник для кожного учасника проекту. Стандартний календар з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00, з годинною обідньою перервою.
Можна визначити й неробочий час, наприклад вихідні або нічний час, а також спеціальні вихідні дні, наприклад свята.
8. У меню Вид виберіть команду Діаграма Ганта.
9. У меню Сервіс виберіть команду Змінити робочий час.
10. Виберіть дату в календарі.
11. Щоб змінити один день тижня у всім календарі (наприклад, задати закінчення роботи з п’ятниць в 16:00), виберіть скорочене позначення цього дня вгорі календаря. Щоб змінити всі робочі дні, наприклад, щоб починати роботу з вівторка по п’ятницю в 10:00, виберіть позначення цього дня (наприклад, «Вт» для вівторка) для першого робочого дня тижня, а потім, утримуючи клавішу SHIFT, виберіть позначення останнього робочого дня («Пт» для п’ятниці).
12. Виберіть параметр неробочий час для вихідних днів або нестандартний робочий час для зміни годин роботи. Якщо обраний параметр нестандартне робоче, уведіть необхідний час початку роботи в поле С и час закінчення в поле По.
13. Натисніть кнопку OK.
Для швидкого настроювання календаря проекту можна використовувати бічну область Робочий час проекту. На панелі інструментів Консультант натисніть кнопку Завдання й клацніть посилання Визначення робочого часу проекту. Додержуйтеся вказівок у бічній області.