ВИБІР СПОСОБУ УСТАНОВКИ WINDOWS SERVER 2003

Наступне питання, на який вам необхідно відповісти, полягає у виборі способу установки. Система Windows Server 2003 поставляється на компакт-диску, і компанія Microsoft пропонує кілька варіантів інсталяції, з яких користувач може вибрати найбільш підходящий. У цілому, способи установки Windows Server 2003 можна класифікувати в такий спосіб.

Стосовно існуючої операційної системи. Як уже говорилося раніше, у цьому випадку на вибір користувача надаються наступні варіанти: установка нової копії Windows Server 2003 або відновлення існуючої операційної системи до Windows Server 2003.

По режиму установки: ручна установка в інтерактивному режимі, що вимагає втручання користувача й відповідей на запити системи; напівавтоматична установка (з мінімальним втручанням з боку користувача); повністю автоматична установка.

По типі використовуваного носія дистрибутивних файлів. Тут можна виділити наступні варіанти: установка з використанням тільки дистрибутивного компакт-диску; установка з локального жорсткого диска; установка через мережу.

Отже, існує велика кількість способів установки Windows Server 2003. Кожний з них має свої переваги й недоліки, тому завдання полягає в тім, щоб визначити, який зі способів буде кращим. Наприклад, якщо операційну систему потрібно встановити тільки на одному комп’ютері, то метод установки з компакт-диску практично напевно виявиться найшвидшим. З іншого боку, якщо установку потрібно зробити на декількох комп’ютерах, те більше зручним буде метод інсталяції через мережу. Якщо ж вам потрібно виконати установку Windows Server 2003 на великій кількості комп’ютерів у стислий термін, те, можливо, варто подумати про автоматичну інсталяцію. У деяких випадках обираний спосіб установки диктується апаратною конфігурацією встановлюваного комп’ютера, що може задовольняти мінімальний апаратної конфігурації, але не мати пристрою, необхідного для проведення того або іншого способу інсталяції.

Визначивши апаратну конфігурацію комп’ютера, необхідно підготувати комп’ютер до інсталяції. Кроки, які варто виконати для цієї мети, перераховані нижче.

He намагайтеся встановити Windows Server 2003 на томи, стислі за допомогою методів, відмінних від алгоритму стиску, застосовуваного файловою системою NTFS. Якщо комп’ютер, на який виробляється установка Windows Server 2003, захищений за допомогою джерела безперебійного харчування (UPS), то на час установки UPS варто відключити. Дана рекомендація викликана тим, що програма Setup автоматично намагається розпізнати пристрою, підключені до послідовних портів, і UPS може викликати проблеми на стадії визначення апаратної конфігурації комп’ютера.

Тимчасово видалите все антивірусне програмне забезпечення, а також мережні сервіси й клієнтське програмне забезпечення третіх фірм. Якщо на комп’ютері Windows NT 4.0 використається набір томів, дзеркальний набір дисків, що чергується набір дисків або чергується набір з контролем парності, то перед підготовкою до інсталяції або відновлення варто виконати підготовку відказовстойчивих томів до переносу в Windows Server 2003. Причина цього полягає в тім, що з появою Windows 2000 була уведена технологія динамічних дисків, що розширює ці функціональні можливості. Windows Server 2003 більше не підтримує відказовстойчиви тома, створені в Windows NT 4.0 (у той час як Windows 2000 надає їхню обмежену підтримку).

Описані вище методи офіційно рекомендовані Microsoft для переносу відказовстойчивих дискових конфігурацій в Windows Server 2003. Однак якщо ви не хочете надходити, таким чином, і хочете одержувати доступ до таких томів після установки Windows Server 2003, то не видаляйте відказовстойчиви конфігурації. Замість цього, послу установки Windows Server 2003, скористайтеся утилітою Ftonline.exe, яку можна знайти на дистрибутивному компакт-диску Windows Server 2003. Ця утиліта командного рядка дозволяє змонтувати відказовстойчиви дискові конфігурації, створені в Windows NT 4.0.

Переконаєтеся в тім, що можете одержати доступ до дистрибутивних файлів Windows Server 2003 (особливо при установці через мережу). У процесі інтерактивної установки Windows Server 2003 програма Setup запропонує вам вибрати розділ жорсткого диска, на який буде встановлена операційна система, а також файлову систему, що буде на цьому розділі використатися. Досить бажано, щоб ви відразу ж приділили цим питанням належна увага; тому в декількох наступних розділах приводяться короткі рекомендації з конфігурування розділів на жорсткому диску й вибору файлової системи. Крім того, ці розділи містять необхідний мінімум технічної інформації, що потрібно для ухвалення правильного рішення.

Попередня стаття
Наступна стаття