Режими роботи антивірусів

Крім технологій, що використовуються, антивіруси відрізняються друг від друга умовами експлуатації. Вже з аналізу завдань можна зробити висновок про те, що перешкоджання проникненню шкідливого коду повинне здійснюватися безупинно, тоді як виявлення шкідливого коду в існуючій системі – скоріше разовий захід. Отже, засоби, що вирішують ці два завдання повинні функціонувати по-різному.

Таким чином, антивіруси можна розділити на дві великі категорії:

  • Призначені для безперервної роботи – до цієї категорії відносяться засоби перевірки при доступі, поштові фільтри, системи сканування трафіку Інтернет, інші засоби, що сканують потоки даних
  • Призначені для періодичного запуску – різного роду засобу перевірки за запитом, призначені для однократного сканування певних об’єктів. До таких засобів можна віднести сканер на вимогу файлової системи в антивірусному комплексі для робочої станції, сканер на вимогу поштових скриньок і загальних папок в антивірусному комплексі для поштової системи (зокрема, для Microsoft Exchange)

Як показує практика, запобігти виникненню проблеми набагато простіше, ніж намагатися згодом неї вирішити. Саме тому сучасні антивірусні комплекси здебільшого мають на увазі безперервний режим експлуатації. Проте, засобу періодичної перевірки набагато ефективніше при боротьбі з наслідками зараження й тому не менш необхідні.

Попередня стаття
Наступна стаття