Pserv.cpl

Pserv.cpl призначена для більш зручного, наочного керування деякими системними властивостями Windows. Споконвічно утиліта Pserv.cpl розроблялася винятково як заміна штатного менеджера служб, але зараз її функціональність виросла за межі настільки вузького застосування.

Після установки pserv.cpl, на Панель керування додається новий ярлик. Він, власне, і викликає головне вікно додатка Pserv.cpl. За замовчуванням відкривається менеджер служб. Запущені сервіси виділяються синім кольором. Служби, які запускаються вручну, але в цей момент не працюють, показуються чорним шрифтом. Нарешті, відключені сервіси відображаються сірим кольором. Дуже зручно, наочно. Видно загальну картину. Текстові описи служб наведені російською мовою. Таблиця Pserv.cpl містить велику кількість полів, інформація представлена значно повній, чому при використанні стандартного інструмента системи. З контекстного меню списку викликаються властивості служби, які принципово не відрізняються від аналогічного вікна штатного системного інструмента.

Другий режим роботи утиліти Pserv.cpl – драйвера. По функціональності він нагадує стандартний компонент системи, призначений для роботи із пристроями. Але тут, як і у випадку служб, іде робота з лінійним списком. Кольорове виділення рядків аналогічно службам. Будь-який драйвер можна відключити або, навпаки, включити, а також викликати властивості, які, як і у випадку зі службами, стандартні.

Третій режим Pserv.cpl призначений для видалення додатків із системи. Його основна відмінність від стандартного компонента Windows полягає у швидкості роботи. Список відкривається миттєво, а після вибору якого-небудь пункту, початок деінсталяції також не змушує себе довго чекати. Крім того, у списку показується більше елементів, ніж в штатному модулі системи.

Четвертий режим Pserv.cpl – це менеджер процесів. Його функціональність трохи відрізняється від стандартного інструмента системи. Наприклад, тут немає графіка використання пам’яті. Зате таблиця надає набагато більше полів, більш повну інформацію.

Pserv.cpl являє собою уніфіковане рішення, що поєднує в собі менеджер служб, менеджер пристроїв, установку й видалення програм, а також менеджер процесів. Непомітний зовнішній вигляд Pserv.cpl з лишком компенсується високою швидкістю роботи утиліти.

Попередня стаття
Наступна стаття