Правила вибору монітора для комп’ютерних ігор

Для завзятих геймерів вкрай важливо користуватися тільки топовим «залізом» — від системних блоків до барвистих екранів. Не менше, ніж ПК, гравці приділяють увагу монітору, від якого залежить візуальне сприйняття того, що відбувається у віртуальному просторі, і можливість вчасно зреагувати на завдання всередині онлайн-шутера. Якісні екрани дають змогу не відчувати стомлення годинами, з гідністю витримують багатогодинні геймерські бої, не «ряблять» і не розпливаються у деталізованому зображенні. Про особливості та правила вибору ігрових моніторів розповідаємо далі. 

Monitor

Чим геймерські монітори відрізняються від звичайних

Суворої класифікації комп’ютерної техніки немає. Виробники на свій розсуд відносять пристрої до тієї чи іншої категорії. Найчастіше можна зустріти ігрові монітори в Дніпрі з такими характеристиками:

  1. великий екран із широкими кутами огляду і співвідношенням сторін, зазвичай 16:9;
  2. потужні вбудовані вентилятори для охолодження під час тривалої роботи;
  3. якісні сучасні матриці з насиченим передаванням кольору;
  4. найкраща глибина відтінків і реалістична контрастність в обраному сегменті;
  5. наявність вбудованих динаміків для звукового супроводу під час гри;
  6. швидкий час відгуку та висока частота оновлення картинки для плавного скролінгу.

На що звернути увагу під час купівлі ігрового монітора

Якщо потрібно замовити монітор для ігор, варто уточнити такі технічні характеристики:

  1. Тип матриці. Найкращу якість зображення демонструють варіанти LED/OLED, які працюють на органічних світлодіодах. Універсальний варіант за співвідношенням ціна-якість — IPS-матриці з гідним передаванням кольору, які підтримують понад мільярд відтінків. Моделі з VA обійдуться дешевше і підійдуть тим, кому не занадто важлива швидка реакція в грі. Матриці TN — застарілий варіант для 2024 року.
  2. Діагональ і роздільна здатність дисплея. Вивчити обидві характеристики варто одночасно: що більший екран, то вищим має бути співвідношення точок на дюйм, щоб картинка не вийшла розмитою та в поганій якості. Не варто гнатися за найбільшим монітором для ігор у домашніх умовах: постійне напруження очей через близькість до блакитного світла негативно позначається на зорі. Оптимальні варіанти — від 17–18 дюймів при обмеженому бюджеті до 25″ для сучасного 4К-геймінгу.
  3. Частота оновлення екрана. Тут усе просто: що вищі показники, то плавніше рухатиметься зображення на дисплеї. Для гравців моментальний скролінг дуже важливий, особливо в різних перегонах або онлайн-битвах. Краще вибирати монітори в магазині Алло в Дніпрі з максимальним показником відповідно до свого бюджету.
  4. Додаткові особливості. У більшості моніторів використовується світлодіодне підсвічування — від недорогого W до преміального RGB. Плюсом стане наявність вбудованих колонок, Flicker Free для видалення мерехтіння екрана, вебкамери для онлайн-трансляцій тощо.

Бажаємо успіхів у виборі пристрою!

Попередня стаття
Наступна стаття