Інструменти

Олівець (його колір вибирається вами на палітрі);

Кисть (один із дванадцяти варіантів кисті вибирається вами в додатковому меню настроювання);

Розпилювач (можна вибрати один із трьох варіантів).

Інструмент вибирається лівим клацанням на його кнопці. Переміщенням покажчика миші його встановлюють у потрібну точку робочої області. Застосовують інструмент протяганням миші при натиснутій кнопці (лівої або правої).

Заливання. Використовується для зафарбування замкненої області. Його вибирають, установлюючи покажчик миші в обрану область і виконують клацання (лівою або правою кнопкою миші).

Якщо при роботі з інструментами Олівець, Кисть, Розпилювач і Заливання ви натискаєте ліву кнопку миші, то зображення виконується основним кольором. Якщо натискаєте праву кнопку — фоновим.

Лінія. За допомогою цього інструмента зручно проводити прямі лінії (відрізки). Для цього слід попередньо вибрати ширину лінії (один з п’яти варіантів меню настроювання), клацнути кнопкою в початковій точці й перетягнути покажчик миші в потрібному напрямку. Для зображення вертикальної лінії, горизонтальної лінії й лінії з нахилом 45° при їхньому створенні слід утримувати натиснутою клавішу .

Крива. За допомогою цього інструмента можна зображувати криві лінії, що складаються із однієї або двох дуг, а також замкнену криву (петлю).

Для створення геометричних фігур застосовують інструменти:

Прямокутник;

Еліпс;

Округлений прямокутник;

Багатокутник.

Прямокутник, еліпс і округлений прямокутник будують так:

1) активізують потрібний інструмент;

2)  поміщають покажчик миші в ту частину екрана, де повинна бути побудована фігура;

3)  натискають ліву кнопку миші й перетаскують покажчик миші по діагоналі.

Щоб намалювати квадрат і окружність при використанні інструментів Прямокутник і Еліпс, слід утримувати натиснутою клавішу .

За допомогою інструмента Багатокутник можна зображувати замкнені ламані лінії вигадливої форми. Роблять це так:

1)  активізують інструмент Багатокутник;

2) зображують одну ланку ламаної (установлюють покажчик у певному місці робочої області й перетаскують його в потрібному напрямку), відпускають кнопку миші;

3) по черзі виконують клацання в інших вершинах ламаної — кожна наступна вершина з’єднується відрізком з попередньої;

4) в останній вершині виконують подвійне клацання — остання вершина з’єднується з першою.

Щоб багатокутник містив тільки кути по 45° і 90, при переміщенні покажчика миші слід утримувати натиснутою клавішу .

Коли активізований кожний з інструментів Прямокутнику Еліпс, Округлений прямокутник або Багатокутник, під панеллю інструментів з’являються три можливі способи заповнення.

Щоб установити ширину контуру для фігур, одержуваних за допомогою інструментів Прямокутник, Еліпс, Багатокутник і Округлений прямокутник, слід попередньо активізувати інструмент Лінія й у його меню настроювання вказати необхідну ширину.

Попередня стаття
Наступна стаття