Інструменти
Олівець (його колір вибирається вами на палітрі);
Кисть (один із дванадцяти варіантів кисті вибирається вами в додатковому меню настроювання);
Розпилювач (можна вибрати один із трьох варіантів).
Інструмент вибирається лівим клацанням на його кнопці. Переміщенням покажчика миші його встановлюють у потрібну точку робочої області. Застосовують інструмент протяганням миші при натиснутій кнопці (лівої або правої).
Заливання. Використовується для зафарбування замкненої області. Його вибирають, установлюючи покажчик миші в обрану область і виконують клацання (лівою або правою кнопкою миші).
Якщо при роботі з інструментами Олівець, Кисть, Розпилювач і Заливання ви натискаєте ліву кнопку миші, то зображення виконується основним кольором. Якщо натискаєте праву кнопку — фоновим.
Лінія. За допомогою цього інструмента зручно проводити прямі лінії (відрізки). Для цього слід попередньо вибрати ширину лінії (один з п’яти варіантів меню настроювання), клацнути кнопкою в початковій точці й перетягнути покажчик миші в потрібному напрямку. Для зображення вертикальної лінії, горизонтальної лінії й лінії з нахилом 45° при їхньому створенні слід утримувати натиснутою клавішу .
Крива. За допомогою цього інструмента можна зображувати криві лінії, що складаються із однієї або двох дуг, а також замкнену криву (петлю).
Для створення геометричних фігур застосовують інструменти:
Прямокутник;
Еліпс;
Округлений прямокутник;
Багатокутник.
Прямокутник, еліпс і округлений прямокутник будують так:
1) активізують потрібний інструмент;
2) поміщають покажчик миші в ту частину екрана, де повинна бути побудована фігура;
3) натискають ліву кнопку миші й перетаскують покажчик миші по діагоналі.
Щоб намалювати квадрат і окружність при використанні інструментів Прямокутник і Еліпс, слід утримувати натиснутою клавішу .
За допомогою інструмента Багатокутник можна зображувати замкнені ламані лінії вигадливої форми. Роблять це так:
1) активізують інструмент Багатокутник;
2) зображують одну ланку ламаної (установлюють покажчик у певному місці робочої області й перетаскують його в потрібному напрямку), відпускають кнопку миші;
3) по черзі виконують клацання в інших вершинах ламаної — кожна наступна вершина з’єднується відрізком з попередньої;
4) в останній вершині виконують подвійне клацання — остання вершина з’єднується з першою.
Щоб багатокутник містив тільки кути по 45° і 90, при переміщенні покажчика миші слід утримувати натиснутою клавішу .
Коли активізований кожний з інструментів Прямокутнику Еліпс, Округлений прямокутник або Багатокутник, під панеллю інструментів з’являються три можливі способи заповнення.
Щоб установити ширину контуру для фігур, одержуваних за допомогою інструментів Прямокутник, Еліпс, Багатокутник і Округлений прямокутник, слід попередньо активізувати інструмент Лінія й у його меню настроювання вказати необхідну ширину.