Бейсик

Бейсик це універсальна процедурно-орієнтована мова програмування. Перша версія розроблена Томасом Курцем і Джоном Кемени в 1964 р. у Дартмутському коледжі (США). Своя назва мова одержала по перших буквах словосполучення Beginner’s All-purpose Simbolic Instruction Code (BASIC) — універсальна мова символічного кодування для початківців.

Бейсик — досить проста мова програмування, дуже широко розповсюджений у всіх країнах і широко використовується в навчанні.

Відомий фахівець Є. Дейкстр щодо програмування мовою Бейсик затверджує наступне: «Практично неможливо навчити гарного програмування студентів, орієнтованих спочатку на Бейсик; як потенційні програмісти, вони розумово обдурені без надії на зцілення». Однак це сказане про перші версії мови.

Існує багато версій мови, транслятори з яких реалізовані як у вигляді компіляторів (Quick Basic, Turbo Basic), так і інтерпретаторів (Msx-basic, Gw-basic). У цей час ця мова одержала новий розвиток за рахунок реалізації ідей об’єктно-орієнтованого програмування у версії Visual Basic.

Попередня стаття
Наступна стаття