Встановлення Python з офіційного сайту

Python є однією з найбільш популярних мов програмування в світі. Вона використовується в багатьох сферах, таких як розробка веб-додатків, наукові дослідження, аналіз даних, машинне навчання та багато іншого. Встановлення Python є необхідним кроком для початку роботи з цією мовою програмування. У цій статті ми розглянемо процес встановлення Python з офіційного сайту.

Що таке Python і чому він популярний?

Python є інтерпретованою мовою програмування з простим синтаксисом. Вона дозволяє розробникам писати код швидко та ефективно, що робить її однією з найбільш популярних мов програмування в світі. Python має велику кількість бібліотек та інструментів, що дозволяє використовувати її в багатьох сферах.

Як встановити Python з офіційного сайту?

Крок 1: Завантажте Python з офіційного сайту

Перший крок для встановлення Python – завантаження встановлювального файлу з офіційного сайту Python. Для цього потрібно перейти на сторінку завантаження Python на офіційному сайті (https://www.python.org/downloads/).

Крок 2: Виберіть версію Python для завантаження

На сторінці завантаження Python виберіть версію, яку ви хочете завантажити. На даний момент доступні версії 3.9 та 2.7. Ми рекомендуємо завантажувати найновішу версію 3.9.

Крок 3: Завантажте встановлювальний файл

Після вибору версії Python для завантаження, натисніть на посилання “Download” із відповідною версією. Це завантажить встановлювальний файл Python на ваш комп’ютер.

Крок 4: Запустіть встановлювальний файл

Після завантаження встановлювального файлу Python, запустіть його на вашому комп’ютері. Вам буде запропоновано декілька опцій встановлення. Ви можете встановити Python зі стандартними параметрами, або вибрати налаштування встановлення самостійно.

Крок 5: Налаштуйте параметри встановлення

Якщо ви вирішили встановити Python зі своїми налаштуваннями, то на екрані будуть доступні параметри встановлення. Ви можете встановити шлях до Python на вашому комп’ютері, вибрати, чи необхідно додати Python до змінної середовища PATH, встановити додаткові компоненти та інше.

Крок 6: Почекайте, поки встановлюється Python

Після налаштування параметрів встановлення, натисніть на кнопку “Install”, щоб почати встановлення Python на вашому комп’ютері. Після початку встановлення почекайте, доки процес завершиться.

Крок 7: Перевірте, чи встановилась Python

Після завершення встановлення, ви можете перевірити, чи встановилась Python правильно. Для цього відкрийте командний рядок та введіть команду “python”. Якщо Python встановлено правильно, то ви повинні побачити версію Python та символ приглашення Python “>>>”. Щоб вийти з Python, введіть команду “exit()” та натисніть Enter.

Як встановити Python на різних операційних системах?

Хоча процес встановлення Python на різних операційних системах може відрізнятися, загальний процес встановлення є схожим. Нижче ми розглянемо, як встановити Python на Windows, MacOS та Linux.

Як встановити Python на Windows?

 1. Завантажте встановлювальний файл Python з офіційного сайту.
 2. Відкрийте встановлювальний файл та встановіть Python за допомогою стандартних параметрів або налаштуйте параметри самостійно.
 3. Перевірте, чи встановилась Python правильно, відкривши командний рядок та введіть команду “python”. Якщо Python встановлено правильно, то ви повинні побачити версію Python та символ приглашення Python “>>>”. Щоб вийти з Python, введіть команду “exit()” та натисніть Enter.

Як встановити Python на MacOS?

 1. Завантажте встановлювальний файл Python з офіційного сайту.
 2. Відкрийте встановлювальний файл та встановіть Python за допомогою стандартних параметрів або налаштуйте параметри самостійно.
 3. Перевірте, чи встановилась Python правильно, відкривши термінал та введіть команду “python3”. Якщо Python встановлено правильно, то ви повинні побачити версію Python та символ приглашення Python “>>>”. Щоб вийти з Python, введіть команду “exit()” та натисніть Enter.

Як встановити Python на Linux?

 1. Відкрийте термінал та введіть команду для встановлення Python з вашого репозиторію пакетів. Наприклад, для Ubuntu це може бути команда “sudo apt-get install python”.
 2. Якщо ви не знайдете Python у ваших репозиторіях пакетів, то завантажте встановлювальний файл Python з офіційного сайту та встановіть його.
 3. Перевірте, чи встановилась Python правильно, відкривши термінал та введіть команду “python3”. Якщо Python встановлено правильно, то ви повинні побачити версію Python та символ приглашення Python “>>>”. Щоб вийти з Python, введіть команду “exit()” та натисніть Enter.

Висновок

Python є потужною мовою програмування, яку можна використовувати для вирішення різноманітних задач. Якщо ви хочете розпочати свій шлях у програмуванні з Python, то вам потрібно спочатку встановити його на свій комп’ютер. За допомогою цього посібника встановлення Python буде простим та швидким процесом для вас, незалежно від того, на яку операційну систему ви встановлюєте його.

Не забудьте перевірити, чи встановився Python правильно, введіть команду “python” або “python3”, в залежності від вашої ОС, у командному рядку або терміналі. Якщо ви бачите версію Python та символ приглашення Python “>>>” – значить все працює вірно!

Тепер ви готові почати програмувати на Python та використовувати його для різних проектів. Бажаємо вам успіхів та задоволення від програмування на Python!

Часті запитання

 1. Які є переваги використання Python?
  • Python є простим та зрозумілим для вивчення мовою програмування.
  • Python має велику кількість сторонніх бібліотек та модулів, які спрощують розробку різноманітних проектів.
  • Python є популярною мовою програмування, що означає, що є велика спільнота розробників, яка може надати підтримку та допомогу.
 2. Яка версія Python підходить для початківців?
  • Для початківців рекомендується використовувати останню стабільну версію Python 3.
 3. Чи можна встановити Python на мобільний пристрій?
  • Так, Python можна встановити на мобільні пристрої з операційною системою Android або iOS.
Попередня стаття
Наступна стаття