Зовнішні пристрої комп’ютера
Клавіатура – пристрій, призначений для уведення в комп’ютер інформації від користувача. Сучасна клавіатура складається зі 104 укріплених у єдиному корпусі клавіш.
Миша – маніпулятор для введення інформації в комп’ютер. Вона необхідна для роботи із графічними пакетами, кресленнями, при розробці схем і при роботі в нових операційних системах. Найпростіші й дешеві моделі – оптико-механічні. Найдорожчі й надійні моделі «мишок» – оптичні. А найновішими вважаються інфрачервоні бездротові миші.
Монітор (дисплей) – пристрій, призначений для виведення на екран текстової й графічної інформації. Від якості монітора залежить збереження зору й загальна стомлюваність при роботі. Монітори мають стандартний розмір діагоналі в 14, 15, 17, 19, 20 й 21 дюймів. Однак у цей час монітори з 14 дюймовим екраном не випускають.
Монітори бувають кольоровими й монохромними. Вони можуть працювати в одному із двох режимів: текстовому або графічному.
Принтер – пристрій, призначений для виводу текстової й графічної інформації на папір. Розрізняють матричні, струминні й лазерні принтери. Принтери бувають кольорові і чорно-білі.
Сканер – пристрій для введення в комп’ютер текстової й графічної інформації. Сканери бувають ручні, настільні й навіть напільні. Ручні сканери дешевше інших, але якість і точність сканування в них дуже мала. Настільні планшетні сканери дозволяють досягати набагато кращого результату, але ціна таких сканерів набагато вища.
Плотер – пристрій, що дозволяє виводити графічну інформацію на папір або інші носії. Типові завдання для плотерів – виконання різних креслень, схем, малюнків, графіків, карт і т.п.
Дигітайзер – пристрій для введення графічної інформації в комп’ютер, а простіше – для малювання на планшеті спеціальним олівцем – стилусом. Зображення моментально з планшета переноситься на екран монітора. У комплекті з дигітайзером поставляється 4-кнопкова «миша». Формат планшетів – від А4 до А0.
Модем (модулятор-демодулятор)- пристрій, що дозволяє комп’ютеру виходити на зв’язок з іншим комп’ютером за допомогою телефонних ліній. Модеми підрозділяються на внутрішні і зовнішні. Внутрішні модеми являють собою електронну плату, встановлену безпосередньо в комп’ютер, а зовнішні – автономний пристрій, що приєднується до одного з портів. Основний параметр у роботі модема – швидкість передачі даних. Вона виміряється в bps (біт у секунду).
Джерело безперебійного живлення – пристрій, призначений для захисту комп’ютера від стрибків напруги або відключення електроенергії. Для надійної роботи комп’ютера йому необхідно стійке енергоживлення.