Бесплатный графический редактор GIMP

Живучи в XXI столітті неможливо уявити себе без цифрової техніки. Ми вже не уявляємо свій світ без соціальних мереж і величезної кількості фотографій. Ось про них я сьогодні і буду говорити, а точніше про їх редагування. Але обробка фото – досить трудомісткий процес навіть з використанням складного програмного забезпечення.

Більшість користувачів знають про такий платному пакеті, як Adobe Photoshop і мало хто знайомий з безкоштовним аналогом цієї програми – Gimp.

Gimp – це редактор, призначений для обробки існуючого контенту, а також для створення і редагування зображень з нуля.

Найголовнішим і очевидним плюсом є те, що цей пакет абсолютно безкоштовний, в той час як за останню версію Adobe Photoshop доведеться заплатити не менше 800 $. Зрозуміло, що більшість користувачів, яким графічний редактор необхідний тільки для обробки домашніх фотографій, не готові платити таку високу ціну.

Інсталятор Gimp значно меншого розміру, ніж у Adobe Photoshop, що істотно заощаджує час користувача на скачування і установку програми. А також в інсталювати вигляді програма економить місце на жорсткому диску, що важливо для користувачів з гаджетами не дуже високої класу.

Серед інших позитивних характеристик хочеться виділити те, що Gimp – кроссплатформне комп’ютерна програма. Він відмінно працює як на Windows і Mac OS, так і на Linux. Так само Gimp має менший функціонал і більш дружній інтерфейс, ніж Photoshop, що є мінусом для професіоналів і величезним плюсом для користувачів з невеликим досвідом роботи з подібними програмами. Розробники програми намагалися впровадити в Gimp найбільш затребувані функції обробки зображень. В результаті в Gimp функцій менше, ніж в аналогічних професійних програмах, але за рахунок цього полегшується процес навчання, пакет стає інтуїтивно зрозумілим.

Gimp є програмою з відкритим кодом, а це значить те, що будь-який користувач може вносити зміни в архітектуру програми і підлаштовувати інтерфейс під себе. Ця програма підтримує роботу з найбільш популярними форматами графічних файлів, наприклад, таких як Adobe Photoshop, що дає можливість користувачеві обробляти зображення, не замислюючись про те, за допомогою чого вони створені.

Одним з достоїнств редактора Gimp є можливість гнучкої настройки призначеного для користувача інтерфейсу, що дає можливість з легкістю переналаштувати інтерфейс до вже звичного вигляду. Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що редактор Gimp є доступним засобом обробки зображень, яка задовольнить потреби більшості користувачів.

Попередня стаття
Наступна стаття