Електронні калькулятори
Електронні калькулятори є спеціалізованими програмними додатками, призначеними для виконання обчислень. Електронні калькулятори по своїх функціональних можливостях відповідають апаратним мікрокалькуляторам.
Апаратні мікрокалькулятори можуть суттєво різнитися по своїх можливостях і областях застосування. Прості мікрокалькулятори дозволяють здійснювати тільки арифметичні операції над числами й використовуються в побуті. Інженерні мікрокалькулятори дозволяють також обчислювати значення різних функцій (sin, cos і ін.) і використовуються в процесі навчання й для інженерних розрахунків; програмістські мікрокалькулятори дозволяють проводити обчислення в різних системах числення й інші операції.
Електронні калькулятори набагато зручніше, тому що можуть мати можливості всіх перерахованих вище типів апаратних мікрокалькуляторів.
Електронний калькулятор є стандартним додатком операційної системи Windows. Одним із удалих електронних калькуляторів є Numlock Calculator, у процесі роботи з яким легко вибрати необхідний тип калькулятора.
За допомогою електронних калькуляторів можна:
- робити арифметичні дії над цілими й дробовими числами;
- переводити числа з однієї системи числення в іншу (наприклад, з десяткової у двійкову);
- обчислювати значення математичних функцій (наприклад, х2, 1/х);
- обчислювати значення статистичних функцій (наприклад, середнє арифметичне заданих чисел);
- обчислювати значення фінансових функцій (наприклад, обчислювати суму банківського вкладу із заданим відсотком) і ін.
Електронні калькулятори дозволяють проводити складні багатоступінчасті обчислення із записом проміжних результатів у комірки пам’яті калькулятора. У міру необхідності такі результати можна витягати з пам’яті й використовувати в подальших обчисленнях.
Електронні калькулятори дозволяють обмінюватися числовими даними з іншими додатками з використанням буфера обміну операційної системи.