Геоінформаційні моделі
Геоінформаційне моделювання базується на створенні багатошарових електронних карт, у яких опорний шар описує географію певної території, а кожний з інших — один з аспектів стану цієї території. На географічну карту можуть бути виведені різні шари об’єктів: міста, дороги, аеропорти й ін.
Широке поширення одержали інтерактивні географічні карти (світу, різних частин світу, Росії, Москви й інших міст) в Інтернеті. Такі карти звичайно реалізуються з використанням векторної графіки й тому дають можливість користувачеві вибирати потрібний йому масштаб. Карти пов’язані з базами даних, які зберігають усю необхідну інформацію про об’єкти, зображені на картах.
Наприклад, на картографічному сервері можна спочатку вибрати потрібну карту зі списку, що розкривається, а потім вибрати варіант відображення карти (політико-адміністративний розподіл, населення, транспорт і так далі). Якщо вибрати який-небудь регіон на карті й клацнути на ньому мишею, то з’явиться вікно з додатковою інформацією.
Користувач може здійснювати пошук необхідного йому об’єкта на карті за допомогою пошукової системи. Наприклад, для того щоб знайти будинок на інтерактивній карті Москви, потрібно ввести назву вулиці й номер будинку.
Інформація про кількість населення, розвиток промисловості, забруднення навколишнього середовища й ін. може бути пов’язана з географічними картами й відображена на них. Відображення інформації може проводитися різними способами: зафарбовуванням регіонів різними кольорами, побудовою діаграм і так далі.