Адаптери із зовнішніми трансіверами

Адаптери Fast Ethernet можуть випускатися із зовнішнім, виносным модулем трансівера для підключення до середовища передачі (PHY). У цьому випадку для приєднання зовнішнього модуля трансівера до адаптера використовується інтерфейс MII (Media-Independent Interface), що передбачає використання 40-контактного рознімання, подібного до рознімання комп’ютерного інтерфейсу SCSI.

Змінний модуль трансівера може встановлюватися безпосередньо на платі адаптера (у спеціальний виріз плати), а може зв’язуватися із платою адаптера зовнішнім кабелем довжиною до 0,5 метра. При обчисленні повного часу затримки в мережі необхідно враховувати й затримку в цьому трансіверному MII кабелі.

На платі трансівера розташовується мікросхема приємопередавача й рознімання, що залежить від типу середовища (MDI – Medium Dependent Interface), наприклад, RJ-45 для крученої пари. Таким чином, той самий адаптер може підтримувати обмін з будь-яким типом середовища за рахунок простої заміни порівняно дешевого трансівера. У цілому подібні складові адаптери виявляються дорожче звичайних адаптерів з убудованими приємопередавачами, але іноді їхнє застосування виправдане, якщо передбачається поступова заміна середовища передачі, наприклад, на оптоволоконні кабелі.
Попередня стаття
Наступна стаття