Системи керування вмістом

Системи керування вмістом стали необхідним інструментом для багатьох бізнесів, організацій і веб-сайтів. Вони дозволяють зручно керувати вмістом веб-сторінок, що забезпечує ефективне управління і підтримку цифрових ресурсів. У цій статті ми розглянемо системи керування вмістом більш детально, визначимо їх переваги, типи, процес вибору та інші аспекти пов’язані з цими системами.

Що таке системи керування вмістом?

Системи керування вмістом є програмним забезпеченням, яке дозволяє легко створювати, редагувати, організовувати і публікувати вміст на веб-сторінках. Вони надають можливість керувати текстами, зображеннями, відео, аудіо і іншими елементами, що дозволяє підтримувати актуальність і консистентність вмісту.

Переваги використання систем керування вмістом

 • Зручність редагування вмісту: системи керування вмістом забезпечують інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для змін і оновлення вмісту без необхідності знань програмування.
 • Колаборація: системи керування вмістом дозволяють багатьом користувачам співпрацювати над створенням і редагуванням вмісту одночасно, спрощуючи процес роботи команди.
 • Контроль версій: системи керування вмістом зберігають різні версії вмісту, що дозволяє відновити попередні версії в разі необхідності.
 • Пошукова оптимізація: системи керування вмістом надають можливості для оптимізації вмісту під пошукові системи, полегшуючи просування веб-сторінок.
 • Скорочення часу розгортання: системи керування вмістом дозволяють швидко створювати нові веб-сторінки і розгортати їх на сайті без зайвих зусиль.

Типи систем керування вмістом

Існує кілька типів систем керування вмістом , які можуть бути використані в залежності від потреб і вимог вашого бізнесу:

 1. Системи управління вмістом для блогів (CMS) – спеціалізовані на створенні і управлінні блогами, надають широкий функціонал для публікації статей, категорій, коментарів і т.д.
 2. Корпоративні системи керування вмістом – призначені для управління великими корпоративними веб-сайтами зі складними ієрархіями сторінок та різними рівнями доступу.
 3. Електронна комерція CMS – спеціалізовані системи керування вмістом для управління інтернет-магазинами, де можна керувати товарами, замовленнями, оплатами і т.д.
 4. Системи управління документами – орієнтовані на збереження, пошук і організацію документів і файлів організації.
 5. Соціальні медіа системи керування вмістом – спеціалізовані системи керування вмістом для створення і управління соціальними медіа-платформами, такими як форуми, спільноти і т.д.

Визначення вимог

Перш ніж вибрати систему керування вмістом , важливо визначити вимоги вашого бізнесу і веб-проекту. Деякі важливі фактори, які слід враховувати:

 • Масштаб вашого проекту: чи потрібно вам управляти невеликим блогом або складним корпоративним веб-сайтом?
 • Функціональність: які функції потрібні для створення, редагування, організації і публікації вмісту?
 • Підтримка мов: чи підтримує система керування вмістом вашу мову, зокрема українську?
 • Розширення: яка можливість розширення системи керування вмістом з додатковими плагінами і модулями?
 • Користувацький інтерфейс: чи є інтерфейс системи керування вмістом зрозумілим і зручним для вас і вашої команди?

Вибір імплементації системи керування вмістом

Після визначення вимог можна розпочати процес вибору конкретної системи керування вмістом для вашого проекту. Деякі рекомендації для вибору імплементації системи керування вмістом :

 1. Дослідження ринку: ознайомтесь з різними системами керування вмістом , їх функціональністю, рейтингами і відгуками користувачів.
 2. Демонстрація іспитових версій: випробуйте демонстраційні версії систем керування вмістом або скористайтеся їх пробними періодами для оцінки їх удобства і функціональності.
 3. Розгляд потенційних партнерів: перевірте, чи є відповідні агентства, фрілансери або спеціалісти, які можуть надати допомогу в імплементації системи керування вмістом .
 4. Бюджет: визначте свій бюджет і врахуйте вартість ліцензій, розробки, налаштування та підтримки системи керування вмістом .

Ключові функціональні можливості систем керування вмістом

Системи керування вмістом мають різні функціональні можливості, які полегшують управління вмістом. Основні з них:

 1. Редагування вмісту: можливість змінювати текст, додавати зображення, відео, таблиці та інші медіа-елементи.
 2. Управління користувачами: надання доступу різним користувачам з різними ролями та рівнями дозволів.
 3. Система шаблонів: можливість використовувати готові шаблони для швидкого створення нових веб-сторінок.
 4. Пошукова оптимізація: інструменти для оптимізації вмісту під пошукові системи, включаючи мета-теги, URL-структуру, ключові слова і т.д.
 5. Аналітика: можливість відстежувати статистику відвідуваності, поведінки користувачів і інші аналітичні дані.

Як обрати правильну систему керування вмістом для свого бізнесу

Правильний вибір системи керування вмістом для свого бізнесу може залежати від багатьох факторів. Основні кроки при виборі системи керування вмістом:

 1. Визначте свої потреби: ретельно проаналізуйте свої вимоги, масштаб проекту і функціональність, яку ви очікуєте відсистеми керування вмістом.
 2. Проведіть дослідження ринку: зіберіть інформацію про різні системи керування вмістом, їх переваги, недоліки, рейтинги і відгуки користувачів.
 3. Врахуйте бюджет: визначте, яку суму ви готові витратити на систему керування вмістом, включаючи вартість ліцензій, розробки, підтримки і т.д.
 4. Зверніться до фахівців: проконсультуйтеся з агентствами, фрілансерами або спеціалістами, які мають досвід у реалізації систем керування вмістом.
 5. Випробуйте пробні версії: використайте можливість спробувати демонстраційні або пробні версії систем керування вмістом, щоб оцінити їх удобство та функціональність.
 6. Зважте на майбутнє розширення: розгляньте можливість розширення системи керування вмістом у майбутньому, якщо ваш бізнес зростатиме і потребуватиме додаткових функцій.

Висновок

Системи керування вмістом є необхідним інструментом для управління веб-сайтами і вмістом в Інтернеті. Вони дозволяють легко створювати, редагувати і публікувати вміст, спрощують процес співпраці в команді та полегшують оптимізацію під пошукові системи.

При виборі системи керування вмістом важливо враховувати потреби вашого бізнесу, функціональність, підтримку української мови та можливість розширення. Дослідження ринку, консультація з фахівцями і випробування пробних версій допоможуть вам знайти найкращу імплементацію системи керування вмістом для вашого проекту.

Не зволікайте із вибором системи керування вмістом, оскільки правильне рішення може значно полегшити вашу роботу з веб-сайтом і вмістом.

Часто задавані питання

Питання 1: Яка вартість використання системи керування вмістом?

Вартість використання системи керування вмістом може варіюватись в залежності від обраної імплементації, масштабу проекту та потреб користувача. Існують безкоштовні відкриті системи керування вмістом, які мають обмежену функціональність, а також комерційні варіанти з різними планами та ліцензіями. Важливо ретельно оцінити вимоги вашого проекту та знайти систему керування вмістом, яка відповідає вашому бюджету.

Питання 2: Які переваги має використання системи керування вмістом?

Використання системи керування вмістом має кілька переваг, зокрема:

 • Легкість управління вмістом: системи керування вмістом дозволяють швидко та легко створювати, редагувати та публікувати вміст на веб-сайті без потреби в програмуванні.
 • Спільна робота: системи керування вмістом дозволяють кільком користувачам працювати над вмістом одночасно і співпрацювати в команді.
 • Пошукова оптимізація: багато систем керування вмістом надають інструменти для оптимізації вмісту під пошукові системи, що допомагає підвищити видимість вашого веб-сайту.
 • Розширення та налаштування: багато систем керування вмістом мають плагіни та розширення, що дозволяють налаштувати функціональність під ваші потреби.

Питання 3: Чи можна імпортувати вміст з інших платформ до системи керування вмістом?

Багато систем керування вмістом мають функціонал імпорту та експорту вмісту. Це дозволяє вам легко перенести вміст з інших платформ до системи керування вмістом або експортувати вміст з системи керування вмістом до інших форматів. Перед вибором системи керування вмістом перевірте, які формати імпорту та експорту підтримуються та чи є інтеграція з вашою поточною платформою.

Питання 4: Чи можна розширити функціональність системи керування вмістом за допомогою плагінів?

Так, багато систем керування вмістом мають екосистему плагінів, яка дозволяє розширювати функціональність системи керування вмістом. Плагіни додають нові можливості та функції, такі як інтеграція з соціальними мережами, розширений пошук, аналітика та інше. Перед вибором системи керування вмістом перевірте, які плагіни доступні та які можливості вони надають.

Питання 5: Яка підтримка доступна для систем керування вмістом?

Підтримка для систем керування вмістом може варіюватись залежно від виробника та обраного плану. Багато систем керування вмістом мають документацію, форуми спільноти, онлайн-чат або технічну підтримку, яка допоможе вам вирішити питання або проблеми, які виникають під час використання систем керування вмістом.

Попередня стаття
Наступна стаття