Інструменти растрового графічного редактора та їх налаштування

Растровий графічний редактор є незамінним інструментом для творчих проектів, таких як дизайн веб-сторінок, рекламних банерів, логотипів та багато іншого. Навіть якщо ви ще не знайомі з растровими графічними редакторами, вони стануть вашим надійним помічником при роботі з графікою. У цій статті ми розглянемо основні інструменти растрового графічного редактора та їх налаштування.

Популярні растрові графічні редактори

Існує багато різних растрових графічних редакторів, які можна використовувати для створення і редагування зображень. Ось кілька з найпопулярніших:

 1. Adobe Photoshop: це, можливо, найвідоміший редактор для обробки та редагування зображень. Він має безліч інструментів, що дозволяють редагувати та покращувати зображення. Photoshop підтримує безліч форматів зображень, включаючи JPEG, PNG та TIFF.
 2. GIMP: це безкоштовний редактор з відкритим вихідним кодом. GIMP має багато функцій, що дозволяють створювати та редагувати зображення, включаючи функції, які забезпечують роботу з шарами, фільтрами та плагінами.
 3. Corel Painter: цей редактор спеціалізується на роботі з малюнками та живописом. Він містить безліч інструментів, що дозволяють імітувати роботу з фарбами, олівцями та кистями, що робить його ідеальним інструментом для мистецтва та малювання.
 4. Affinity Photo: це новий редактор, що з’явився на ринку не так давно, але він швидко став популярним. Він має безліч інструментів, що дозволяють редагувати та покращувати зображення, а також включає в себе функції, які дозволяють створювати векторні елементи та ілюстрації.
 5. Procreate: це редактор, спеціалізований на малюванні та ілюструванні на iPad. Він містить безліч інструментів, що дозволяють малювати та створювати ілюстрації на цифровому пристрої.

Можна виокремити ще декілька популярних редакторів:

 1. Sketch: цей редактор спеціалізується на створенні векторних елементів та інтерфейсів. Він широко використовується для дизайну мобільних додатків та веб-сторінок.
 2. Canva: це онлайн-редактор, що дозволяє створювати графічні елементи для соціальних мереж, банери, логотипи та інше. Canva має безкоштовну версію та преміум-версію з додатковими функціями.
 3. Pixelmator: цей редактор доступний для macOS та iOS та містить багато інструментів для редагування та обробки зображень.
 4. Paint.NET: це безкоштовний редактор, що містить безліч інструментів, включаючи роботу з шарами, історією змін та плагінами.
 5. Adobe Lightroom: це редактор для редагування фотографій, що спеціалізується на обробці RAW-зображень та керуванні кольором.

Кожен з цих редакторів має свої переваги та недоліки, але вони всі можуть бути використані для роботи з растровими зображеннями.

Наступним кроком буде вивчення інструментів редактора та їх налаштування для більш ефективного використання.

Основні інструменти растрового графічного редактора

Перш ніж ми перейдемо до налаштування інструментів, давайте ознайомимося з найбільш важливими інструментами растрового графічного редактора:

 1. Пензель: це основний інструмент, який використовується для малювання і розфарбовування в растровому графічному редакторі. Ви можете змінювати розмір, форму та жорсткість пензля, щоб створювати різні ефекти.
 2. Ластик: інструмент, який використовується для видалення непотрібних елементів або помилок в малюнку.
 3. Вибір інструментів: це набір інструментів, які дозволяють виділяти області на зображенні, копіювати їх, переміщувати або змінювати їх розмір.
 4. Текст: інструмент для додавання тексту на зображення.
 5. Кольорова палітра: це інструмент, який дозволяє вибирати різні кольори для малювання та заповнення.

Налаштування інструментів растрового графічного редактора

Тепер, коли ви знаєте про основні інструменти растрового графічного редактора, давайте розглянемо кілька способів їх налаштування:

 1. Налаштування пензля: для налаштування пензля, відкрийте вікно “Brushes” або “Pencils” та змінюйте параметри, такі як розмір, форму та жорсткість, щоб створити різноманітні ефекти малювання.
 2. Налаштування кольору: для вибору кольору, відкрийте кольорову палітру та виберіть потрібний колір. Ви також можете використовувати інші інструменти, такі як “Gradient” або “Color Picker”, щоб створити більш складні комбінації кольорів.
 3. Налаштування шрифту: для налаштування тексту, виберіть інструмент “Text” та відкрийте вікно налаштувань шрифту. Тут ви можете вибрати розмір шрифту, стиль, колір та інші параметри, щоб створити бажаний ефект.
 4. Налаштування шарів: використовуйте шари для розділення зображення на окремі елементи та налаштування їхньої прозорості, зміни розміру або переміщення. Це дасть вам більшу гнучкість та контроль над вашим проектом.

Заключення:

Використання растрового графічного редактора є необхідним для роботи з графікою та дизайном. Навички налаштування інструментів дозволяють створювати більш складні та професійні проекти. Налаштування пензлів, кольорів, шрифтів та шарів – це основні інструменти, які потрібно знати та вміти використовувати.

Незалежно від того, чи ви професійний дизайнер, чи тільки починаєте свій шлях у графічному дизайні, вміння налаштовувати інструменти растрового графічного редактора є необхідними. Це допоможе вам створити більш креативні та професійні проекти, які будуть відповідати вимогам сучасного ринку та задовольняти потреби вашого клієнта.

Попередня стаття
Наступна стаття