Як не помилитися при виборі комп’ютерної мишки

На перший погляд така дрібниця як мишка для комп’ютера не заслуговує особливої уваги. Але насправді її правильний вибір може зробити вашу роботу більш продуктивною, а у грі принести перемогу. Як же правильно обрати комп’ютерну мишу? Читайте далі…

Дротові та бездротові

З одного боку мишка для пк, що приєднується без дроту, більш зручна в користуванні. Але не забуваймо, що за допомогою кабелю відбувається й живлення. Тож якщо ви обрали блютуз-мишу, не забудьте запастися батарейками до неї.

Ще одна незручність, що може спіткати власника бездротової миші, — загублений адаптер, за допомогою якого девайс підключається до комп’ютеру. Якщо з планшетами все простіше — вбудований Bluetooth модуль забезпечує зв’язок із мишкою, — то для ноутбука чи ПК використовується спеціальний адаптер, що вставляється до USB-роз’єма. Цей адаптер входить до комплектації мишки й без нього підключити її до ПК не вийде. 

Є ще комбіновані види мишок, що можуть бути використані і з дротом, і без нього. Під час використання пристрою з дротом відбувається заряджання вбудованих у мишу акумуляторів. 

Обираємо за розміром

Найпершим показником, чи підходить вам саме ця комп’ютерна миша, є зручність. Але розміри також можуть залежати від призначення. Наприклад, для ноутбука чи планшета, який часто беруть у дорогу, важлива мобільність і мінімальна вага, тож і мишку зазвичай обирають невелику й компактну. 

Для ігор більше підходять великі моделі з безліччю клавіш, що зручно лежать у руці, адже гра може тривати годинами. 

Форма

Різноманіття форм не має меж. На протязі свого розвитку комп’ютерна миша пройшла шлях від класичної овальної форми до фантастичних приладів, які представляють сьогодні маніпулятори для пк всіх різновидів. 

Якщо бути точними, то перша мишка для пк мала обриси кубу або цеглини, й між цими поколіннями — сотні моделей з анатомічними вигинами різної форми й ступеню. Обираючи таку ергономічну мишку, слід враховувати, чи призначена вона для роботи будь-якою рукою, чи лише для правої або лівої руки. 

Тип сенсора

Різновидів за типом сенсора існує три, але в сучасних моделях використовується лише два — оптичний та лазерний. 

Кулькові мишки комп’ютерні як перші зразки, що колись з’явилися на ринку, сьогодні вийшли з обігу, бо безнадійно застаріли. Тож розглянемо два варіанти, які залишаються актуальними. 

Оптичні

Використовують у роботі мініатюрну камеру та світлодіод. Роздільна здатність моделей складає 1000-1200 dpi, але слабкою стороною виступає погіршення роботи на полірованих та інших блискучих поверхнях. Для їх використання майже гарантовано знадобиться спеціальний килимок для мишки або хоча б аркуш цупкого паперу. 

Лазерні

Працюють на будь-якій поверхні, включаючи поліровану й тканину з ворсом. У порівнянні з оптичними вони більш економні, що має значення, якщо ви обираєте бездротову комп’ютерну мишу: лазерну модель можна заряджати рідше. 

Роздільна здатність цього виду мишок вища — в середньому до 2000 dpi, але в деяких зразках показник перевершує й 3000 dpi. Геймерські моделі можуть мати навіть 30000 dpi, і деякі з них представлені в EServer.

Цікаві штуки, про які варто знати

Виробництво новинок у сфері електроніки постійно розвивається, тож пропонуємо ознайомитися з переліком цікавих і корисних характеристик, які ви знайдете далеко не в кожній моделі: 

  • Кілька рівнів роздільної здатності — потрібний обирається за допомогою налаштувань.
  • Колесо, що працює в чотирьох напрямках. Так, це не помилка. Деякі моделі оснащені колесом, що забезпечує розумне горизонтальне й вертикальне прокручування.
  • Самостійна зміна ваги миші для ідеального балансу. Досягається шляхом прилаштування/видалення допоміжних бічних стінок, що робить прилад легшим чи важчим на пару десятків грамів.

Якщо вас зацікавили можливості, якими наділені сучасні мишки, — значить, настав час купити комп’ютерну мишу нового покоління й зробити життя трішечки приємнішим. Величезний вибір і безліч корисних порад ви знайдете в інтернет-магазині EServer. Більше 1000 моделей від популярних виробників — ось що ми можемо запропонувати. Без зайвих слів — просто заходьте й обирайте.

Попередня стаття
Наступна стаття